Pondělí

27. června 2022

Nyní

19°

Zítra

22°

Svátek má

Jaké je řídit autobus MHD? Ve středu si to můžete sami vyzkoušet

6. 6. 2022

page.Name
Chcete si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to řídit autobus hradecké MHD? Už tuto středu budete mít jedinečnou šanci. Hradecký dopravní podnik připravil další ročník oblíbené náborové akce s názvem Za volantem autobusu MHD. Během ní si mohou potenciální zájemci o práci řidiče vyzkoušet řízení autobusu přímo v areálu dopravního podniku. Nepotřebujete přitom řidičský průkaz na autobus, stačí řidičák skupiny B. Pokud vás akce zaujala, rezervujte si místo na čísle 703 157 000. Poslední šanci máte dnes a v úterý od 8 do 14 hodin.

To, že trpí hradecký dopravní podnik nedostatkem řidičů, pociťují aktuálně všichni Hradečáci, kteří využívají služeb městské hromadné dopravy. Kvůli nedostatku řidičů a vysoké nemocnosti těch stávajících musel dopravní podnik už od začátku června přejít na prázdninový režim dopravy. Spojů MHD tak jezdí v těchto dnech po městě výrazně méně, než na kolik jsou lidé v běžných pracovních dnech zvyklí. 

Cílem náborové akce dopravního podniku je tuto situaci změnit. "Loni se tato akce vydařila, přišlo 50 potenciálních zájemců a všichni byli překvapeni z toho, jak pohodlné je řízení dnešních moderních autobusů. Naše vozy mají posilovače řízení, posilovače brzd nebo automatické převodovky," říká ředitel Dopravního podniku města Hradec Králové Zdeněk Abraham. Zájemci si v areálu dopravního podniku na vyklizené ploše vyzkouší pod dozorem zkušeného instruktora jízdu mezi kuželi a sami zjistí, jak složité nebo jednoduché je pro ně řídit autobus MHD.

Kromě samotné jízdy obdrží zájemci o práci komplexní informace o profesi řidiče MHD, podívat se mohou na dispečink MHD a zázemí řidičů a zaměstnanců se také budou moci zeptat na cokoliv, co je bude ohledně práce řidiče zajímat. 

Samotná akce začíná ve středu ve 14 hodin. Trvat by měla do 18 hodin. Podmínkou je vlastnictví řidičského průkazu skupiny B. Nemusíte mít tedy řidičák na autobus, stačí na osobní auto. Nejdéle den předem je pak potřeba zarezervovat si účast na personálním oddělení na telefonu 495 089 231 nebo 703 157 000. Volat můžete v pracovní dny mezi 8. a 14. hodinou. Pak už stačí ve středu 8. června přijít do areálu dopravního podniku na adrese Pouchovská 153, Hradec Králové. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: DPMHK