Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Nemocniční lékárna chystá na čtvrtek den otevřených dveří

13. 6. 2022

page.Name
Jedinečnou možnost prohlédnout si prostory Nemocniční lékárny Fakultní nemocnice Hradec Králové (FNHK) budou mít zájemci ve čtvrtek 16. června. Den otevřených dveří u příležitosti Dne lékáren se uskuteční v budově hlavní lékárny v čase od 15 do 18 hodin. Nemocniční lékárna FNHK je v Královéhradeckém kraji největším zařízením a také je jedinou lékárnou, která zajišťuje služby pro pacienty v nepřetržitém provozu.

Prohlídky po malých skupinkách budou začínat u vstupu pro návštěvy do hlavní lékárny (budova č.20), zájemci projdou jednotlivé části provozu, seznámí se s postupem výroby některých léčiv a uvidí například zařízení na skladování léčiv. „Ke Dni otevřených dveří se vracíme po několika letech, kdy se nekonal, například kvůli pandemii COVID-19, chceme lidem umožnit pohled na naší práci, rádi také přivítáme studenty farmacie či zájemce o studium tohoto oboru,“ řekla vedoucí lékárnice Marcela Heislerová.

Lékárna Fakultní nemocnice Hradec Králové zajišťuje specializovanou lékárenskou péči pro ambulantní pacienty i klinická pracoviště nemocnice, pro představu lékárníci každý den přijmou od pacientů zhruba osm stovek lékařských předpisů. Výdej léků je zajišťován na dvou místech v areálu nemocnice, v hlavní lékárně a také v Lékárně U Modrého robota v přízemí Pavilonu interních oborů, kde je zajištěn nepřetržitý provoz. Lékárna denně připravuje pro pacienty desítky parenterálních výživ a více než sto podání cytostatik.

Fungování nemocniční lékárny, která je rozdělena na sedm oddělení, zajišťuje na 90 zaměstnanců. Nemocniční lékárna FNHK úzce spolupracuje s Farmaceutickou fakultou UK v Hradci Králové, podílí se na výuce, odborné praxi i specializačním vzdělávání. Obdobná spolupráce probíhá také se studenty VOŠZ a SZŠ Hradec Králové.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz