Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Žižkovy sady v sobotu hostí oblíbený festival minipivovarů

10. 6. 2022

page.Name
Celkem 90 pivních speciálů z 22 pivovarů čeká v sobotu na návštěvníky tradičního Pivního rozjímání. Jubilejní 10. ročník oblíbeného festivalu minipivovarů se uskuteční od 10 do 23 hodin v Žižkových sadech v centru Hradce Králové. Kromě dobrého piva nebude chybět ani bohaté občerstvení a také hudební program. Vstup na festival dobrého piva je jako každý rok zdarma.

Už v sobotu dopoledne začíná v Hradci Králové jubilejní 10. ročník jednoho z největších pivních festivalů v České republice. Hradecké Pivní rozjímání tradičně představí řadu malých a rodinných pivovarů nejen z východních Čech. Letos se přitom premiérově festival přesouvá do příjemného přírodního prostředí Žižkových sadů. Přípravy na festival tam vrcholily už během pátečního dne. 

Podle předsedy spolku Hradecké rozjímání Jindřicha Vedlicha nikdo ze zakládajících členů festivalu na začátku neočekával, že se festival dožije 10. ročníku. „Jsem velmi rád, že se stal postupem času festival Pivní rozjímání jedním z nejvýznamnějších v České republice,“ říká Vedlich.

Festival představil za deset let své existence desítky pivovarů a stovky piv. Část výtěžku je přitom vždy poukázána handicapovaným dětem prostřednictvím organizace Sport Hradec Cup. „Moc děkujeme Pivnímu rozjímání za mnohaletou spolupráci, která pomohla mnoha postiženým dětem. Peníze byly vždy poukázány na správnou věc,“ potvrzuje Michael Nebeský, hlavní organizátor Sport Hradec Cupu.
Na festivalu jsou každoročně k dispozici nové skleničky a další zajímavosti pro sběratele pivních propriet. Nejinak tomu bude i letos. Za deset let zde rovněž koncertovalo množství kapel. Jako jediná však na všech ročnících účinkovala známá populární hradecká kapela Zelená sedma. „Moc si vážíme toho, že jsme měli možnost vystoupit na všech ročnících, i toho, že jsme přátelé i v osobním životě,“ komentuje její vedoucí Jiří Krátký.
Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Sandra Kozáková, Pivní rozjímání