Středa

27. září 2023

Nyní

20°

Zítra

19°

Svátek má

Voda na Stříbrňáku i Wake Parku v Plačicích je v pořádku, potvrdily rozbory

22. 7. 2022

page.Name
Voda ve většině kontrolovaných koupacích oblastí a přírodních koupalištích v Královéhradeckém kraji je vhodná ke koupání. Zhoršená jakost vody způsobená zvýšeným počtem sinic a chlorofylu-a při snížené průhlednosti vody je pouze v Oborském rybníku u Jinolic na Jičínsku. Hygienici tam proto doporučují se po koupání osprchovat. Vyplývá to z informací na webu Krajské hygienické stanice v Hradci Králové.

Koupací sezona kvůli špatné kvalitě vody před týdnem skončila na koupališti ve volné přírodě v Dolcích u Trutnova, rekreační areál je dál v provozu.

Vhodná ke koupání je podle rozborů z tohoto týdne voda na obou přírodních koupalištích, které hygienici pravidelně kontrolují v Hradci Králové. Bez závad je voda na Stříbrném rybníku v Malšově Lhotě i ve Wake Parku v Plačicích. Voda je v pořádku i ve Vrchlabí – Vejsplachách a v Dachovech u Hořic.

Bez závad by měla mít vodu i koupaliště v Mladých Bukách – Sejfech a v Rychnově nad Kněžnou ve Včelném. Také všechna umělá koupaliště v Královéhradeckém kraji mají vodu vyhovující kvality.

Hygienici upozornili na to, že u koupališť ve volné přírodě, nádrží a koupacích oblastí nelze vyloučit změnu v jakosti vody v důsledku přívalových srážek a možných splachů z okolí.

"Jakost vody je sledována pouze na vodních plochách uvedených na našich webových stránkách. Na ostatních vodních plochách není kvalita vody monitorována. Koupání je zde na vlastní nebezpečí," uvedla mluvčí krajské hygienické stanice Veronika Krejčí.

ČTK, Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz