Čtvrtek

1. prosince 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Zase ty sinice. Po koupání na Stříbrňáku byste se měli hned osprchovat

28. 7. 2022

page.Name
Zhoršenou jakost vody způsobenou zvýšeným počtem sinic a chlorofylu-a odhalily nejnovější vzorky, které tento týden odebrali hygienici na Stříbrném rybníku. U některých vnímavých jedinců by se mohly po koupání vyskytnout zdravotní potíže, hygienici proto doporučují, aby se lidé po koupání osprchovali čistou vodou ve veřejně přístupných sprchách v blízkosti rybníku.

Ani v letošním roce se Stříbrnému rybníku nevyhnou problémy, které každoročně způsobují sinice. Ještě v minulém týdnu hygienici hlásili, že voda na Stříbrňáku je bez závad a zcela vhodná ke koupání. Vzorky odebrané v pondělí 25. července už ale problém odhalily. 

"Na Stříbrném rybníku v Malšově Lhotě jsme zaznamenali zhoršenou jakost vody způsobenou zvýšeným počtem sinic a chlorofylu-a, Krajská hygienická stanice proto upozorňuje na mírně zvýšenou pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, u některých vnímavých jedinců by se již mohly vyskytnout zdravotní potíže. Po koupání se proto doporučuje osprchovat v místě čistou vodou (veřejně přístupné sprchy)," informovali dnes hygienici na svém webu

Problém se sinicemi řeší na Stříbrném rybníku v posledních letech pravidelně. Loni kvůli nim skončila koupací sezóna už 29. července. Letos je zatím situace o něco lepší. Koupaliště zatím zůstává v provozu a pokud se po koupání na Stříbrňáku osprchujete, neměly by vám hrozit žádné problémy. Jako nevhodnou ke koupání hygienici zatím vodu nevyhodnotili. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz