Pondělí

8. srpna 2022

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

Zase ty sinice. Po koupání na Stříbrňáku byste se měli hned osprchovat

28. 7. 2022

page.Name
Zhoršenou jakost vody způsobenou zvýšeným počtem sinic a chlorofylu-a odhalily nejnovější vzorky, které tento týden odebrali hygienici na Stříbrném rybníku. U některých vnímavých jedinců by se mohly po koupání vyskytnout zdravotní potíže, hygienici proto doporučují, aby se lidé po koupání osprchovali čistou vodou ve veřejně přístupných sprchách v blízkosti rybníku.

Ani v letošním roce se Stříbrnému rybníku nevyhnou problémy, které každoročně způsobují sinice. Ještě v minulém týdnu hygienici hlásili, že voda na Stříbrňáku je bez závad a zcela vhodná ke koupání. Vzorky odebrané v pondělí 25. července už ale problém odhalily. 

"Na Stříbrném rybníku v Malšově Lhotě jsme zaznamenali zhoršenou jakost vody způsobenou zvýšeným počtem sinic a chlorofylu-a, Krajská hygienická stanice proto upozorňuje na mírně zvýšenou pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, u některých vnímavých jedinců by se již mohly vyskytnout zdravotní potíže. Po koupání se proto doporučuje osprchovat v místě čistou vodou (veřejně přístupné sprchy)," informovali dnes hygienici na svém webu

Problém se sinicemi řeší na Stříbrném rybníku v posledních letech pravidelně. Loni kvůli nim skončila koupací sezóna už 29. července. Letos je zatím situace o něco lepší. Koupaliště zatím zůstává v provozu a pokud se po koupání na Stříbrňáku osprchujete, neměly by vám hrozit žádné problémy. Jako nevhodnou ke koupání hygienici zatím vodu nevyhodnotili. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz