Čtvrtek

28. září 2023

Nyní

16°

Zítra

13°

Svátek má

Flošna se připravuje na 13. sezonu, vstupné zvýší v průměru o 20 korun

14. 4. 2022

page.Name
Vstupné na letní koupaliště Flošna v Hradci Králové v letošní sezoně zdraží v průměru o 20 korun. U jednotlivých druhů vstupného to bude znamenat nárůst o 13 až 40 procent. Například celodenní vstupné pro dospělého placené hotově se zvýší ze 150 na 170 korun. Nový ceník hradeckého koupaliště tento týden schválili městští radní. Naposledy město ceny vstupného zvyšovalo v roce 2020.

"Ceny vstupného pro letošní rok jsou v průměru navýšeny o 20 korun, a to s ohledem na inflaci, růst cen energií i loňský poklesu návštěvníků," uvedla ředitelka městské Správy nemovitostí (SNHK) Jaroslava Bernhardová. Zvýšením vstupného se podaří SNHK pokrýt asi 80 procent zvýšených nákladů. Zbylou pětinu pokryje příspěvkem hradecká radnice. 

Výhodnější ceny nadále zůstanou u vstupného, které návštěvníci zaplatí takzvanými čipovými hodinkami. Celodenní vstupné pro dospělého při této platbě zdraží o 16 procent na 145 korun. Vstup pro školáky, studenty a seniory při hotovostní platbě zdraží o 18 procent na 130 korun, při platbě čipovými hodinkami vzroste o 24 procent na 105 korun. Zlevněné vstupné pro všechny kategorie bude i nadále po 16 hodině..

Hodinové a dvouhodinové vstupné, které lze platit jen čipovými hodinkami, zdraží v rozmezí od 20 do 34 procent. Například jedna hodina plavání vyjde dospělého na 59 korun a dvě hodiny na 99 korun místo dosavadních 49 a 79 korun. Ve vedlejší sezoně zdraží vstupné placené v hotovosti o 43 procent ze 70 na 100 korun a při platbě čipovými hodinkami o 40 procent z 50 na 70 korun.

Cena za noční koupání se nemění

Vstup dětí do 120 centimetrů výšky zdarma zůstane zachován. Měnit se nebude vstupné na noční koupání. Rodiny s minimálně dvěma dospělými a jedním platícím dítětem budou mít nadále desetiprocentní slevu na vstupné. Parkování před areálem koupaliště je zdarma.

Koupaliště Flošna v sezoně nabízí padesátimetrový plavecký bazén, relaxační bazén s divokou řekou a s masážními lehátky, dětský bazén s minitobogany a dva velké tobogany, z toho jeden dušový, které obtéká líná řeka. Jedním z lákadel je adrenalinová skluzavka Jump. Atrakce jsou v ceně vstupného.

Od počátku března je také znovu otevřena restaurace Flošna, kterou nyní provozuje nový nájemce. Během února zde došlo k renovaci prostor restaurace, kuchyně, zázemí i bowlingu. Restaurace v areálu koupaliště je otevřena po celý rok. Během letní sezóny zajišťuje občerstvení jak pro návštěvníky koupaliště, tak i pro ostatní zákazníky bez nutnosti placeného vstupu do areálu. Mimo hlavní letní sezónu využívají restauraci i návštěvníci wellness studia, squashe a fitness Fit4Fun.

Otevřít by se mělo během května

Kdy přesně se letos koupaliště Flošna pro veřejnost otevře, zatím není jasné. Rozhodnutí padne až podle vývoje počasí. Dá se však předpokládat, že první návštěvníci se na koupaliště dostanou stejně jako v předchozích letech během května. 

Koupaliště Flošna je v provozu od roku 2010 a celkem ho navštívilo již 1 086 339 návštěvníků. Poslední dva covidové roky se projevily i na návštěvnosti koupaliště, loňská sezóna navíc doprovázela také nepřízeň počasí. S návštěvností přes 58 tisíc lidí tak byla vůbec nejhorší za 12. sezónu provozu koupaliště. Zatím nejúspěšnější sezonu koupaliště zažilo v roce 2018, kdy ji navštívilo přes 119 tisíc lidí.

Tomáš Kulhánek, ČTK
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz