Čtvrtek

29. září 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Hnutí ANO povede v Hradci do komunálních voleb Jana Šandová

21. 4. 2022

page.Name
Lídryní hnutí ANO do podzimních komunálních voleb v Hradci Králové bude krajská zastupitelka a radiologická asistentka Jana Šandová. Sedmatřicetiletá členka hnutí ANO se zároveň stala předsedkyní nově vzniklé místní organizace hnutí v krajském městě. Původní hradeckou buňku rozpustilo samo hnutí ANO na konci loňského roku.

Místní organizace hnutí ANO začala v Hradci Králové fungovat po čtyřměsíční pauze. Těsně před Vánoci loňského roku zrušilo celostátní předsednictvo hradeckou buňku kvůli dlouhodobým problémům v komunikaci, které se podle krajského předsedy Petra Kolety odrážely ve špatném fungování zastupitelského klubu ANO v Hradci Králové a poškozovaly tak prý dobré jméno hnutí. 

Od středy hradecká místní organizace opět funguje. Za předsedkyni si hradečtí členové hnutí ANO zvolili Janu Šandovou. Ta je členkou ANO už od roku 2014 a od roku 2020 zastává funkci krajské zastupitelky. Je členkou výboru pro kulturu a sociálního výboru a je předsedkyní redakční rady krajského časopisu U nás v kraji. V civilním životě pracuje jako radiologická asistentka, je také dobrovolná hasička a včelařka.

Od středečního večera je také kandidátkou hnutí ANO na post hradecké primátorky. Hradecká buňka bezprostředně po svém ustanovení zvolila Šandovou lídryní do podzimních komunálních voleb. V nich bude ANO obhajovat vítězství z roku 2018. 

„Vážím si důvěry a také nasazení všech mých kolegů, kteří v Hradci Králové pracují. Do komunálních voleb představíme kandidátku, kde budou nové tváře, připravujeme kampaň, která bude srozumitelná a bude mít jasný cíl: posunout Hradec Králové zase o kus dál. To se nám dařilo i v tomto volebním období. Představíme vizi moderního a přívětivého města, zaměříme se na služby pro občany a dlouhodobé vize, například v oblasti kultury, životního prostředí a dalších,“ uvedla po svém zvolení Šandová.

Spokojenost s obsazením pozice hradeckého lídra dal najevo i krajský předseda Petr Koleta. „Volba Jany Šandové je jasným signálem pozitivních změn. Jana je skvělá krajská politička, je zkušená manažerka a má jasné vize a představy o budoucnosti Hradce Králové. Předložíme voličům kandidátku, ve které nabídneme nejen nová jména ale hlavně svěží vítr, nové nápady a dobrý koaliční potenciál,“ řekl Koleta.

Kromě hnutí ANO už představily své lídry do podzimních voleb i další strany. Ambicí na primátorský post se netají Pavlína Springerová, která povede koalici HDK, TOP 09, Hradeckých patriotů a Liberálně ekologické strany. Mezi favority voleb by měla patřit i ODS, kterou jako lídr povede ředitel městské policie Miroslav Hloušek. Komunisty opět povede do voleb Táňa Šormová a Starosty a nezávislé by měl vést Luboš Hoker. Další strany ještě s oznámení lídrů čekají. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Hnutí ANO