Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Hradec spojí zóny Tesca a Makra. Získal potřebné pozemky

14. 4. 2022

page.Name
Po více jak 20 letech snažení se hradecké radnici konečně podařilo získat poslední pozemky pro výstavbu silnice, cyklostezky a chodníku mezi obchodními zónami Tesco a Makro v lokalitě Hradubická. Za pozemky o celkové rozloze 1536 metrů čtverečních město zaplatilo přes dva miliony korun.

K propojení obchodních zón chybí vystavět posledních asi 220 metrů silnice. "Pozemky jsou již převedeny do majetku města. Můžeme tedy zahájit přípravy na vybudování propojovací komunikace," uvedl náměstek primátora pro správu majetku Pavel Marek (za ANO).

Díky nové propojovací silnici bude cestování mezi obchody jednodušší auty i městskou hromadnou dopravou. Díky novým stezkám bude bezpečnější provoz i pro chodce a cyklisty. Dosud je spojení mezi oběma zónami možné jen po čtyřpruhové silnici mezi Hradcem Králové a Pardubicemi.

První část komunikace ve směru od obchodů Makro a Sconto by měl ještě letos postavit soukromého investora. Město následně dokončí část a popojí komunikaci na okružní křižovatku u obchodních zón Tesco. Na získání stavebního povolení chce město začít pracovat ještě letos, dokončení dokončení silnice by mohlo být hotové do dvou let.

Obchody Makro a Tesco v zóně Hradubická otevřely v roce 2000. Později v zóně přibyly například obchody Hornbach, Sconto, Asko, Electroworld, Decathlon a řada menších obchodních jednotek.

ČTK, kul
redakce@salonkyhk.cz