Neděle

14. dubna 2024

Nyní

20°

Zítra

15°

Svátek má

V pátek začínají v Hradci zápisy do škol, letos i pro ukrajinské děti

6. 4. 2022

page.Name
Město Hradec Králové přichystalo na 8. a 9. dubna zápisy prvňáčků do základních škol. K zápisu se rodiče hlásí elektronicky přes webové stránky spádové školy, předem vyplní veškeré potřebné informace a zarezervují si také čas, kdy s dítětem dorazí. Letos se poprvé budou k zápisu do prvních tříd hlásit také děti válečných ukrajinských uprchlíků. Mohlo by jich být několik desítek. Zápis se pro ně bude konat 10. června.

Do prvních tříd 17 hradeckých základních škol se hlásí obdobný počet dětí jako v loni. Do školních lavic by tak mohlo usednout zhruba 900 prvňáčků. V případě převisu zájmu o danou školu rozhodne o přijetí bydliště žáka v obvodu základní školy, přítomnost sourozence na škole a nakonec los. Radnice předpokládá, že převis zájmu bude řešit spíše výjimečně.

K zápisu rodiče své děti hlásí elektronicky přes webové stránky spádové školy. Předem vyplní potřebné informace a zarezervují si také čas, kdy s dítětem dorazí. "Před dvěma lety jsme s ohledem na pandemii covidu zahájili elektronické formy zápisů, které se velmi osvědčily. Pro rodiče to představuje zejména úsporu času a administrativních úkonů, které se dříve dělaly na místě. Nyní budou moci vše vyplnit z pohodlí domova a u zápisu jen dokončit formality,“ vysvětluje primátor Alexandr Hrabálek (ODS).

Na osobní zápis budou moci rodiče do škol přijít v pátek 8. dubna od 14:00 do 18:00 a v sobotu 9. dubna od 09:00 do 11:00. U zápisu musí předložit občanský průkaz zákonného zástupce, rodný list dítěte a zdravotní průkaz dítěte.

Zápisy do prvních tříd dětí ukrajinských uprchlíků se budou konat v pátek 10. června od 14 do 17 hodin. "Podle počtu zájemců budeme na vzniklou situaci reagovat. Zatím předpokládáme, že by se do prvních tříd mohlo přihlásit téměř 50 dětí. Uvidíme, jak se situace bude dále vyvíjet," uvedl primátor.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz