Sobota

24. února 2024

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

Z Matějské rovnou do Hradce. Soutěžte o lístky na pouť u Flošny

4. 5. 2022

page.Name
Adrenalinové atrakce, dětské kolotoče, strašidelný zámek, autodrom nebo stánky s občerstvením. To je jen malý výčet atrakcí, které můžete až do soboty 14. května navštívit v Lunaparku Spilka na louce přilehlé k parkovišti Flošna. Jeden z největších českých Lunaparků se do Hradce přesunul přímo z Matějské pouti.

Rodina Spilkova sice pochází z východních Čech, do Hradce ale se svým Lunaparkem přijela z Prahy. "Přijeli jsme přímo z Matějské pouti, kde jsme byli skoro dva měsíce. Letošní matějská se opravdu podařila a myslím, že návštěvníci byli spokojení,“ vypráví Jaroslav Spilka o působení na nejslavnější české pouti, kterou si letos mohli návštěvníci užít po roční pauze způsobené pandemií covidu-19.

Hradec Králové navštěvují Spilkovi se svým lunaparkem každoročně. Letos se zdrží až do soboty 14. května. A na co se můžete na louce vedle koupaliště Flošna těšit? "Kamikaze, nový autodrom, řetězák, tornádo, strašidelný zámek, vyhlídkové kolo, houpačky nebo skákací hrady. Kromě atrakcí nechybí na pouti ani stánky s různými pochutinami a nápoji. Děti zaujmou třeba zdobené perníky, tatínci zase mohou ocenit stánek s pivem," vyjmenovává Jaroslav Spilka.

Soutěž o volné vstupenky

Chcete si užít pouťové atrakce v Hradci Králové zdarma? Zkuste uspět v soutěži, kterou pro vás připravily Salonky společně s Lunaparkem Spilka. Víte, na kterém místě v Praze se každoročně koná Matějská pouť? Pošlete odpověď do pátečních 18 hodin na email tomas.kulhanek@salonkyhk.cz. Pět vylosovaných zájemců se může těšit na volné vstupenky do Lunaparku!

Kočovným životem mezi kolotoči žije už čtvrtá generace rodiny Spilkových. Zájem veřejnosti prý v dnešní době už není takový, jako byl třeba za minulého režimu. "Za komunistů určitě chodilo na poutě víc lidí, protože nebylo na výběr tolik volnočasových aktivit jako v dnešní době. Návštěvnost v Hradci zatím není úplně podle našich představ, ale věříme, že se i se zlepšujícím se počasím ještě v následujících dnech zlepší," říká Spilka. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Tomáš Kulhánek