Středa

24. července 2024

Nyní

23°

Zítra

22°

Svátek má

ČSSD povede v Hradci do voleb Jan Král, stranu chce vrátit do zastupitelstva

12. 5. 2022

page.Name
Lídrem ČSSD pro zářijové komunální volby v Hradci Králové bude čtyřiačtyřicetiletý obchodní manažer Jan Král. Jeho hlavním cílem bude stranu vrátit do zastupitelstva. Z něho ČSSD při posledních volbách v roce 2018 po zisku 3,3 procenta hlasů vypadla. Složení kandidátky a její cíle dnes hradecká ČSSD oznámila v tiskové zprávě.

"Žijeme v době, kdy je sociálnědemokratická politika potřebnější než kdy dřív. Jdeme do voleb, abychom pracovali pro obyvatele, ne abychom se hádali, jak nám to po celé čtyři roky ukazovaly strany končícího zastupitelstva," uvedl Král.

Za Králem na kandidátce, která ponese název Česká strana sociálně demokratická s podporou nezávislých, bude na druhém místě kandidovat pracovník ministerstva práce a sociálních věcí a bývalý hradecký zastupitel Otakar Kalenda. Třetí bude Jana Fröhlichová, která kandidátku ČSSD vedla v neúspěšných volbách před čtyřmi lety. Na čtvrtém místě bude bývalý náměstek hradeckého primátora pro školství v letech 2014 až 2018 Milan Jaroš.

V Hradci už je známých 10 volebních lídrů

Své lídry do komunálních voleb už oznámila většina relevantních hradeckých stran. Kandidátku hnutí ANO povede krajská zastupitelka a radiologická asistentka Jana Šandová. Ambicí na primátorský post se kromě Šandové netají ani Pavlína Springerová, která povede koalici Za Hradec složenou z HDK, TOP 09, Hradeckých patriotů a Liberálně ekologické strany. Mezi favority voleb by měla patřit i ODS, kterou jako lídr povede ředitel městské policie Miroslav Hloušek. Piráty povede do komunálních voleb stejně jako před čtyřmi lety zastupitel Pavel Vrbický. Stejného lídra jako v posledních volbách mají i komunisté, které povede Táňa Šormové a Změna pro Hradec a Zelení, kde bude v čele kandidátky Adam Záruba. Starosty a nezávislé povede do komunálních voleb Luboš Hoker. 

Kromě zavedených stran budou v Hradci kandidovat také nové občanské kandidátky. V čele kandidátky Hradeckých kantorů a Nestraníků bude ředitel ZŠ Mandysova Jan Faltýnek, kandidátku s názvem Rozvíjíme Hradec pak povede senátor za Hradecko Jan Holásek.

Ani desítka kandidátů na primátora rozhodně nebude v Hradci konečné číslo. Vlastní kandidátku sestavuje podle informací Salonek také někdejší investiční náměstek za TOP 09 Jindřich Vedlich. S oznámením lídra pak zatím vyčkává například SPD nebo Koalice pro Hradec. 

Tomáš Kulhánek, ČTK
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: ČSSD