Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

24°

Zítra

27°

Svátek má

Čtvrteční požár zničil chatu ve Svinarech. Škoda je asi dva miliony

20. 5. 2022

page.Name
Dvoumilionovou škodu způsobil ve čtvrtek odpoledne požár rekreační chaty v hradeckých Svinarech. Podle hasičů požár chatu prakticky kompletně zničil. Škodu odhadli na zhruba dva miliony korun. Při požáru naštěstí nebyl nikdo zraněn.

K požáru rekreační chaty ve svinarské Osadě Ostrov vyjížděli ve čtvrtek kolem půl páté odpoledne hradečtí hasiči. "Plameny zasáhly chatu v plném rozsahu, hasební zásah byl veden ve vnitřní i z vnější části objektu. Jednotky musely zasahovat v dýchací technice. Kolem půl šesté se podařilo požár lokalizovat a úplné uhašení ohlásil velitel zásahu před 20. hodinou," popsala zásah mluvčí krajských hasičů Martina Götzová. 

Požár se naštěstí obešel bez zranění, neboť v chatce se v době požáru nikdo nenacházel. Nejistá je zatím příčina požáru, kterou nadále zjišťuje vyšetřovatel hasičů. Z ohledání je ale jasné, že požár chatu prakticky zničil. Škoda byla odhadnuta asi na dva miliony korun, uchráněné hodnoty jsou asi 200 tisíc korun. Dohlídku nad místem drželi do nočních hodin dobrovolní hasiči.

Na místě zasahovala profesionální jednotka hasičů z centrální stanice Hradec Králové a JSDH Svinary a Malšova Lhota.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: HZS KHK