Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Hradecká MHD přejde od středy do prázdninového režimu, chybí řidiči

30. 5. 2022

page.Name
Městská hromadná doprava v Hradci Králové bude od středy 1. června jezdit podle prázdninového jízdního řádu. Dopravní podnik k omezení dopravy přistoupil po dohodě s vedením města. Důvodem je vysoká nemocnost mezi řidiči a obecně pak také jejich nedostatek. Ten se městský dopravce již několik týdnů snaží řešit výpomocí kolegů z technicko-hospodářských pozic nebo ze servisních dílen.

O měsíc dříve než v jiných letech letos přejde hradecká MHD do prázdninového režimu. Podle jízdního řádu s názvem "Pracovní den - omezení dopravy MHD" budou všechny spoje jezdit už od středy 1. června. V tiskové zprávě to dnes oznámil Dopravní podnik města Hradce Králové, který se tak rozhodl ve spolupráci s vedením města. 

"Pro zajištění dopravy dětí do škol zůstanou ve dnech školního vyučování v provozu všechny školní a některé výpomocné spoje, zároveň také zůstávají v provozu linky č. 6, 20, 26 a spoj linky č. 11 v 7:15 z Bělče," oznámil dopravní podnik. 

Hlavním důvodem nečekané změny je podle náměstka primátora Pavla Marka (za ANO) nedostatek řidičů. "Způsobuje to nedostatek řidičů. Někteří řidiči měli kvůli covidu odložené operace a nemocnice si je nyní postupně na zákroky zve. Bojujeme tak nyní se zdravotními stavy řidičů. Abychom zabezpečili provoz aspoň v nějakém režimu a nevypadávaly nám jednotlivé spoje, tak bylo nutné udělat tento krok," vysvětlil Salonkám Marek.

O nedostatku řidičů naposledy v Debatě pod Bílou věží i ředitelem dopravního podniku Zdeněk Abraham. "V současné době jsme asi 12 řidičů pod stav. Trápí nás dlouhodobá nemoc," řekl Abraham s tím, že by dopravní podnik rád uvítal v posilách týmu. Proto pořádám už příští týden náborovou akci s názvem Den za volantem. Zájemci si při ní mohou na vlastní vyzkoušet, jaké je to řídit autobus MHD. Více informací najdete na webových stránkách dopravního podniku. 

„Za vzniklou situaci se cestujícím velmi omlouváme. Jakmile si naši řidiči tyto odložené zdravotní výkony odbaví, měla by se personální situace znovu stabilizovat,“ doplnil nyní ředitel Zdeněk Abraham.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz