Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Kraj hledá nového ředitele pro hradeckou záchytku

18. 5. 2022

page.Name
Královéhradecký kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele či ředitelku protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové. Současný dlouholetý ředitel hodlá na konci roku odejít do penze a pro další chod zařízení sídlícím na Novém Hradci Králové je nezbytné najít jeho nástupce. Termín pro podání přihlášky je do 15. června.

„Pro vedení naší záchytné stanice hledáme ředitele či ředitelku, který bude současně vedoucím lékařem pro toto zařízení. Současný ředitel Vlastimil Kyral odchází do plánovaného starobního důchodu, svou funkci bude vykonávat nejdéle do 31. prosince letošního roku. Chtěl bych panu řediteli poděkovat za jeho dlouholetou službu, kdy krajskou záchytnou stanici výborně vedl," uvedl radní pro zdravotnictví Zdeněk Fink (Spojenci pro KHK).

Jednou z podmínek pro vykonávání pozice je vysokoškolské vzdělání dosažené absolvováním magisterského studia lékařské fakulty se specializovanou způsobilostí v oboru s některým se základních kmenů: anesteziologickým, dermatovenerologickým, gynekologicko-porodnickým, chirurgickým, interním, kardiochirurgickým, neurochirurgickým, neurologickým, oftalmologickým, ortopedickým, otorinolaryngologickým, pediatrickým, psychiatrickým, urologickým nebo všeobecné praktické lékařství.

Všechny podmínky výběrového řízení jsou na odkazu bit.ly/reditel-zachytka.

Protialkoholní záchytná stanice Královéhradeckého kraje je krajská příspěvková organizace působící na Novém Hradci Králové. Od roku 1993 do června roku 2002 ji zřizovalo město Hradec Králové, poté přešla pod kraj. Záchytná stanice ročně provede více jak 1200 vyšetření a přijme zhruba tisíc osob.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Královéhradecký kraj