Sobota

24. února 2024

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

V pátek poprvé otevřelo koupaliště Flošna, vstupné je o něco vyšší než loni

19. 5. 2022

page.Name
V pátek v 10 hodin dopoledne se poprvé v letošním roce otevře hradecké letní koupaliště Flošna. Voda v bazénech bude vyhřívaná na 26 stupňů Celsia a v provozu budou všechny atrakce i služby koupaliště. Otevírací doba bude prozatím od 10 do 19 hodin. Vstupné bude vyšší než loni, v průměru asi o 20 korun.

Otevírací doba koupaliště bude ve všední dny zatím od 10 do 19 hodin. K prodloužení otevírací doby dojde až podle dalšího vývoje počasí. Plavecký bazén bude vyhříván na teplotu 26 až 28 stupňů Celsia. Vyhřívání rekreačního a dětského bazénu bude zahájeno při příznivé předpovědi počasí. Návštěvníci se budou moci těšit i na oblíbené ranní plavání od šesti hodin a ve vybraných dnech noční koupání od 21 do 23.30 hodin.

Novinkou letošní sezóny je instalace obřích digitálních hodin u plaveckého bazénu, které díky své velikosti uvidí návštěvníci z celého areálu. Správa nemovitostí Hradec Králové (SNHK), která je provozovatelem areálu, dokoupila i nová lehátka k bazénům.

Jak již bylo avizováno, ceny vstupného byly navýšeny průměrně o 20 korun. Některých druhů vstupného se zvýšení nedotklo, například děti do výšky 120 centimetrů budou mít i nadále vstup zdarma, nezvyšuje se ani cena nočního koupání. Základní vstupné pro dospělé na celý den je 170 korun, s čipovými hodinkami 145 korun. Děti od 120 centimetrů do 15 let, studenti do 26 let, senioři nad 62 let, držitelé průkazů ZTP a ZTP/P zaplatí za celodenní vstupné 130 korun bez čipových hodinek, s hodinkami 105 korun.

Snížené vstupné pro všechny kategorie platí odpoledne po 16. hodině. Rodiny s minimálně dvěma dospělými návštěvníky a jedním platícím dítětem mají slevu 10 %. Vstup na jednu nebo dvě hodiny můžou využívat pouze majitelé čipových hodinek, pro dospělé je za 59 korun a dvouhodinové za 99 korun. Pro děti od 120 cm do 15 let, studenty do 26 let, seniory nad 62 let, držitele ZTP a ZTP/P je hodinové vstupné 49 korun a dvouhodinové 79 korun. Tento ceník platí pro všechny návštěvníky koupaliště bez rozdílu.

Koupaliště Flošna nabízí návštěvníkům padesátimetrový plavecký bazén, relaxační bazén s divokou řekou a s masážními lehátky, dětský bazén s minitobogány Kobra a dva velké tobogány, z toho jeden dušový, které obtéká líná řeka. Jedním z unikátních lákadel je adrenalinová skluzavka Jump. Pro děti je připraven dětský koutek se zastíněním, v němž jsou nejrůznější herní prvky. K aktivnímu pobytu na slunci si můžete užít dva kurty na plážový volejbal, nebo stolní tenis na vrchní terase. Všechny tyto atrakce jsou v ceně vstupného.

Návštěvníkům je k dispozici i restaurace Flošna. Během letní sezóny zajišťuje občerstvení jak pro návštěvníky koupaliště, tak i pro ostatní zákazníky bez nutnosti placeného vstupu do areálu.

Koupaliště Flošna je v provozu od roku 2010 a celkem ho navštívilo již 1 086 339 návštěvníků. Poslední dva covidové roky se projevily i na návštěvnosti koupaliště, loňská sezóna navíc doprovázela také nepřízeň počasí. Věřím, že letošní sezóna bude mnohem příznivější. Veškeré aktuální informace jsou pravidelně zveřejňovány na stránkách provozovatele www.snhk.cz a facebooku.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz