Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Impuls už nemate svým názvem, jmenuje se nově Centrum uměleckých aktivit

26. 1. 2022

page.Name
To, co bylo avizováno už v říjnu minulého roku, se nyní stalo skutečností. Tehdy krajští radní schválili, že se název kulturní instituce Impuls Hradec Králové, která celoročně pořádá řadu akcí pro veřejnost, divadelní přehlídky, filmová promítání, fotografické výstavy, odborné kurzy a workshopy z oblasti umění a kultury, změní. Už tedy není Impuls, ale Centrum uměleckých aktivit.

Hlavním důvodem této změny je nemást veřejnost názvem, protože se tak jmenuje také celorepublikově známé rádio Impuls a shodu jmen považuje vedení centra i kraj za nešťastnou. „Změnu vítáme. Dnes se i lidé v kultuře činní domnívají, že jsme regionální pobočkou ráááádia Impuls a z toho plyne řada zprvu úsměvných situací, které však při neustálém opakování ztrácí na půvabu,“ vysvětlila ředitelka centra Martina Erbsová.

Dalším důležitým důvodem změny je také větší srozumitelnost pro veřejnost, protože nový název lépe vyjadřuje činnost centra, a to podporu umělcům v různé fázi jejich tvorby a otevřenost pro všechny druhy umění. Centrum se rozhodlo odlišit i pomocí nové grafiky. Před dvěma lety vypsalo veřejnou soutěž na nový vizuál, který pomohl v lepší identifikaci centra. Vítězný návrh podle něj jednoznačně splnil představu.

„Věříme, že změna názvu a webu pomůže veřejnosti ke snadnější identifikaci a orientaci. Podle našich průzkumů pro ně byl název matoucí. Nyní usilovně pracujeme na nové nabídce služeb, srozumitelné prezentaci centra a rozšíření spolupráce s organizacemi v celém Královéhradeckém kraji,“ uvedla ředitelka.

V roce 1953 organizace nesla název Krajský dům osvěty, poté až do roku 1970 Krajské osvětové středisko, dále Krajské kulturní středisko a do roku 2013 Středisko amatérské kultury Impuls. Od roku 2014 až do uvedené změny bylo používáno označení Impuls Hradec Králové, centrum podpory uměleckých aktivit. Centrum sídlí v Tomkově ulici na Velkém náměstí v historické budově Galerie moderního umění.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: CUA