Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Nová sportovní hala na Pouchově se otevře nejdéle v březnu

12. 1. 2022

page.Name
Budova nové sportovní haly na hradeckém Pouchově je už kompletně hotová. V těchto dnech dokončují dělníci i poslední práce na přilehlém parkovišti. Právě kvůli nálezu kabelů pod parkovištěm se městu nepodařilo dodržet původní podzimní termín otevření. Teď už by ale mělo být vše v pořádku. První sportovci by mohli do haly vyrazit už za přelomu února a března.

Přestože je samotná hala už nějaký čas dokončená, sportovci ji nemohou prozatím využívat kvůli chybějící kolaudaci. "Nemůžeme halu zkolaudovat, dokud nebude hotové venkovní parkoviště, kde bylo předem nutné provést přeložky vysokého a nízkého napětí. Nyní už finišují stavební práce, dokončují se parkovací stání z betonové zatravňovací dlažby. Na konci ledna bychom měli mít předanou stavbu," popisuje investiční náměstek primátora Jiří Bláha (ODS). Pokud půjde vše podle plánu, měla by kolaudace proběhnout během února. Pro sportovce by se pak měla hala otevřít na přelomu února a března. 

Radní schválili i ceník za pronájem haly

Na svém úterním zasedání schválili hradečtí radní i ceník pronájmu nové sportovní haly. "Samozřejmě bude záležet na tom, jakou část haly si bude chtít nájemce pronajmout. K dispozici bude celá velká tělocvična za 600 korun na hodinu pro dospělé a 400 korun pro mládež. Za pronájem poloviny plochy, která odpovídá jednomu volejbalovému hřišti, je cena poloviční. Pronájem malé tělocvičny pak vyjde na 150 korun dospělé a 100 korun mládež," informuje o schválených cenách náměstek primátora pro správu městského majetku Pavel Marek (ANO). Kompletní ceník bude k dispozici na webových stránkách města.

Novou halu budou provozovat Technické služby Hradec Králové, hlavním uživatelem pak bude TJ Sokol Pouchov. Tělovýchovná jednota má ve svých řadách asi 350 aktivních sportovců. Kromě nich budou ale v hale sportovat i žáci a studenti z hradeckých škol a také veřejnost.

Stavba sportovní haly na Pouchově za necelých 50 milionů korun bez DPH je jednou z největších investičních akcí radnice za poslední roky. Hala vyrostla na místě původní dřevěné sokolovny, která už dlouho nevyhovovala dnešním požadavkům. Nová hala má parametry moderní tělocvičny se dvěma volejbalovými hřišti a menší tělocvičnou pro jógu a další pohybová cvičení. Součástí stavby je i potřebné zázemí pro sportovce a parkoviště pro 46 míst, z nichž polovina bude určená pro sportovce a polovina obyvatelům přilehlých panelových domů.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Martin Patkoš