Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Tradiční sbírka začala, do ulic Hradce vyrážejí Tři králové s kasičkami

4. 1. 2022

page.Name
Podpora hospicové péče o nevyléčitelně nemocné a jejich rodiny v domácím prostředí, přípravné práce pro výstavbu a provoz lůžkového hospice, odborné sociální poradenství lidem v těžkých životních situacích, provozně technické zázemí pro sociální služby a zdravotní péči, humanitární projekt v Indii či krizový fond pro pomoc při mimořádné události, například povodně.

To jsou cílové projekty, kam půjde výtěžek Tříkrálové sbírky 2022 pro Královéhradecko, která byla zahájena v prvním dni nového roku a bude pokračovat do 16. ledna. V těchto dnech lze v ulicích Hradce Králové potkat přibližně 13 skupinek Tří králů, kteří tam vyrážejí na koledu s přáním štěstí, zdraví a dlouhých let. Současně s tím budou prosit o dar do kasičky na pomoc nemocným a potřebným.

Tříkrálovou sbírku je možné také podpořit  příspěvkem do statické kasičky - www.trikralovasbirka.cz, finančním darem na účet sbírky, po celý rok do online pokladničky na tříkrálovém webu, nebo do 31. ledna zasláním daru na účet 66008822/0800, VS 777955007,“ uvádějí organizátoři této tradiční dobročinné akce z Oblastní charity Hradec Králové.

Ti zároveň upozorňují, že nejvíce skupinek Tří králů vyjde do ulic města o víkendu 8. a 9. ledna s tím, že koledníci budou dodržovat aktuální epidemická opatření, aby ochránili své zdraví i zdraví dárců. 

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Oblastní charita HK