Pondělí

27. května 2024

Nyní

22°

Zítra

17°

Svátek má

V pondělí začne výluka na železniční trati z Hradce do Týniště

7. 1. 2022

page.Name
Na vytížené regionální trati mezi Hradcem Králové a Týništěm nad Orlicí začne v pondělí ráno výluka. Potrvá až do pátku 14. ledna a týkat se bude všech vlaků v čase od 8 do 14 hodin. Důvodem omezení je odstranění vegetace v blízkosti trati.

V době výluky vyjedou místo vlaků autobusy. Výluka ale může mít vliv na návazné spoje. „Upozorňujeme, že některé odjezdy jsou v dřívějších časových polohách, příjezdy jsou naopak v pozdějších časových polohách a v Hradci a Týništi nebude vždy garantován přestup na navazující spoj,“ uvedly České dráhy. Na trase výluky budou jezdit celkem tři autobusové linky. Výlukový jízdní řád najdete na webu Českých drah. Linka R pojede mezi Hradcem Králové a Týništěm nad Orlicí a nikde jinde zastavovat nebude.

Další dvě linky náhradní autobusové dopravy už budou mít více zastávek. Zatímco linka Z bude zastavovat na všech zastávkách výlukového jízdního řádu, linka P zastaví pouze v Třebechovicích a na zastávce Hradce Králové - Slezské Předměstí.

Trať z Hradce Králové do Týniště nad Orlicí na Rychnovsku je dlouhá 19 kilometrů. Stanice v Týništi je po Hradci Králové a Chocni třetí nejdůležitější stanicí v oblasti. Z Týniště vede například trať do průmyslové zóny Solnice - Kvasiny, kde má dílo závod automobilky Škoda Auto. Výluka bude kromě příštího týdne pokračovat ve stejném režimu ještě v druhé polovině ledna, konkrétně od 24. do 26. ledna. 

Tomáš Kulhánek
Foto: České dráhy