Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Z patnáctimetrové jedle na Velkém náměstí někdo ukradl vánoční hvězdu

7. 1. 2022

page.Name
Hodně netradiční krádež řeší v těchto dnech hradečtí policisté. Pátrají po pachateli, který krátce před Vánoci vylezl na vršek patnáctimetrového vánočního stromu na Velkém náměstí a ukradl z něj vánoční hvězdu v ceně šesti tisíc korun. Podívejte se na kamerový záznam z krádeže.

Ke krádeži vánoční hvězdy došlo 19. prosince kolem druhé hodiny ranní. Z kamerového záznamu je jasně vidět, jak ke stromu přijíždí osobní auto, ze kterého vystoupí pachatel. Neznámý lezec pak vyleze na vánočně ozdobenou patnáctimetrovou jedli bělokorou a z její špičky sundá plastovou vánoční hvězdu. Po odcizení hvězdy okamžitě zhasnul celý vánoční strom, přesto je z kamerového záznamu vidět, že neznámý lezec úspěšně zvládl i cestu dolů a následně z místa odešel. 

Protože se doposud nepodařilo policistům zloděje identifikovat, žádají o pomoc veřejnost a zároveň se obrací i na samotného pachatele. "Žádáme osobu, která se krádeží dopustila přestupku, aby projevila další odvahu jako při výlezu na strom a přihlásila se sama na lince 158, nebo se dostavila přímo na jakoukoliv policejní služebnu. Žádáme o přihlášení také i případné svědky, nebo kohokoliv, kdo by mohl poskytnutou informací pomoci s objasněním krádeže," uvedla mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto a video: Policie ČR