Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Hradec dá svým školám na drahé energie navíc dalších 1,2 milionu korun

9. 11. 2022

page.Name
Radnice Hradce Králové pošle svým školám na zaplacení zdražujících energií dalších 1,16 milionu korun. Zatím jim letos radnice na drahé energie dala v létě mimořádně devět milionů korun. Navýšení provozního příspěvku školám již schválila rada města a definitivně by jej měli na nejbližším zasedání potvrdit zastupitelé. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Kateřina Rohlíčková. V minulosti školy ročně za energie platily kolem 37 milionů korun, letos to však bude výrazně více.

V létě přidělené peníze na krytí zvýšených nákladů na energie některým školám nestačí. "Týká se to zejména škol s plynovým vytápěním, s plaveckým bazénem nebo s probíhající rekonstrukcí, kdy jim vznikly zvýšené náklady na energie," uvedl vedoucí odboru školství magistrátu Zbyněk Bárta.

Jednorázové dotace ve výši od 50.000 do 300.000 korun dostanou mateřské školy Lužická a Sluníčko a základní školy Habrmanova, Štefánikova, SNP, Kukleny a Nový Hradec Králové. "Jedná se o školy, kterým již přišlo vyúčtování. Uvidíme, jak tomu bude u těch ostatních," uvedl Bárta.

Již při schvalování rozpočtu města na letošní rok dostaly školy o 4,5 milionu korun vyšší příspěvek na provoz, a to právě kvůli zdražování energií. S letním a současným zvýšením by tak měly letos zatím dostat navíc 14,7 milionu korun.

Město Hradec Králové zřizuje 11 samostatných mateřských a 17 základních škol, z nichž deset má současně i mateřskou školu. Zbývající městská školská zařízení jsou dvě základní umělecké školy a dům dětí a mládeže.

ČTK, Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz