Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

OBRAZEM: Při požáru v Malšovicích shořel přístavek, dům hasiči uchránili

23. 11. 2022

OBRAZEM: Při požáru v Malšovicích shořel přístavek, dům hasiči uchránili 14 snímků
Černý dým viditelný z různých míst po celém městě mohli pozorovat Hradečáci dnes odpoledne po 14. hodině. Ve Štefcově ulici v Malšovicích hořel přístavek s palivovým dřevem bezprostředně vedle rodinného domu. Díky rychlému zásahu hasičů se podařilo rodinný dům uchránit, přesto vznikla škoda asi 150 tisíc korun. Podívejte se na fotky přímo z místa.
Hned několik oznámení o požáru mezi rodinnými domy v ulici Štefcova v Malšovicích se sešlo na tísňovou linku ve středu po 14. hodině. Na místo okamžitě vyrazily jednotky z prvního stupně požárního poplachu.
Hasiči na místě zjistili, že hoří v prostoru přístřešku na dřevo mezi rodinným domem a zděnou kůlnou. Uvnitř objektu se naštěstí nikdo nenacházel. Na likvidaci požáru nasadili hasiči dva vodní proudy. Zároveň po celou dobu kontrolovali objekt zevnitř i zvenčí za pomoci termokamery, aby si ověřili, že se požár nešíří skrytě do obytných prostor. Ty se nakonec podařilo před plameny uchránit.
"Do půl hodiny od nahlášení události byl požár lokalizován a jednotky dál pracovaly na vyklízení materiálu z přístřešku, jeho dohašování a rozebíraly zasaženou konstrukci. Po 16. hodině bylo místo zásahu předáno majiteli s nařízenou dohlídkou," informovali hasiči na sociálních sítích. 
Vyšetřovatel hasičů na místě zjistil, že požár vznikl kvůli nedbalosti při zatápění. Škoda je předběžně stanovena na asi 150 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi 4 miliony korun. Nikdo nebyl při události zraněn. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové a JSDH Malšovice a Třebeš.
Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: HZS KHK