Neděle

16. června 2024

Nyní

18°

Zítra

22°

Svátek má

Miliony kilometrů bez nehody. Dopravní podnik ocenil osm řidičů

22. 12. 2022

page.Name
Slavnostní vyhodnocení tradiční soutěže Jízda bez nehod uspořádal ve středu odpoledne Dopravní podnik města Hradce Králové. Z rukou ředitele Zdeňka Abrahama převzalo diplom a finanční odměnu celkem osm řidičů, kteří za dlouhé roky řízení vozů MHD nezpůsobili žádnou dopravní nehodu. Každý z osmi oceněných ujel bez nehody už více než milion kilometrů, dva řidiči už mají za sebou dokonce dva miliony kilometrů.

Ocenění za svou mimořádnou práci získalo sedm mužů a jedna žena. Celkově ujelo těchto osm řidičů za volantem vozů MHD po Hradci Králové už neuvěřitelných 11 milionů kilometrů. Pro představu, všechny vozy dopravního podniku ujedou v součtu za jeden rok asi šest milionů kilometrů. Největší porci ujetých kilometrů bez nehod mají za sebou Vladimír Studýnka a Vladimír Tabaj. Oba už překonali metu dvou milionů najetých kilometrů bez nehody, což je neuvěřitelné číslo, ke kterému se řidič dostane za 40 let práce v dopravním podniku. 

Seznam oceněných řidičů:
STUDÝNKA Vladimír - 2 000 000 km 
TARBAJ Vladimír - 2 000 000 km 
BLUDSKÝ Martin - 1 500 000 km 
ADÁMEK Roman - 1 250 000 km 
WAGNER Pavel - 1 250 000 km 
BĚHALOVÁ Lenka - 1 000 000 km
ROHAN Jiří - 1 000 000 km 
ČEPREGI Ondřej - 1 000 000 km

"Pro mě je to normální práce. Jsme jenom lidi a i my děláme za volantem chyby. Jsem si vědom toho, že i mě několikrát zachránili od nehody ostatní řidiči. Není to tak jenom moje vyznamenání, ale vyznamenání všech, které jsem na silnicích potkal," řekl Salonkám 62letý "dvoumilionář" Vladimír Studýnka. Ocenil, že oproti dřívějšku mají dnes řidiči k dispozici výrazně pohodlnější vozy. Zároveň však dodal, že je dnes zase mnohem větší provoz na silnicích.

Obrovské množství kilometrů bez nehod ocenil i ředitel dopravního podniku Zdeněk Abraham. "Je to kombinace hodně velkého umění a velké porce štěstí, protože dnešní doprava opravdu není jednoduchá. Vyhlášení tohoto typu soutěže dělá jen pár dopravních podniků v Česku, já si ale myslím, že to patří k takové řidičské hrdosti, když dosáhnou na určitou metu. Je to něco, co asi nejde úplně ocenit penězi, ale zahřeje to u srdce," uvedl Zdeněk Abraham. 

Dnes už tradiční akce se uskutečnila i za účasti zástupců Policie České republiky. Řidičům poblahopřáli také zástupci pojišťoven, které díky umění oceněných řidičů nemusí vydávat finance na pojistném.

"S oceněnými řidiči, kteří jsou i příkladem našim služebně mladším řidičům, se veřejnost bude i nadále běžně setkává v našich moderních autobusech, elektrobusech a trolejbusech. Naše společnost je právem hrdá na to, že má ve svém kolektivu tak kvalitní řidiče, na které se naši cestující i ostatní účastníci silničního provozu mohou za každého počasí a situace plně spolehnout, kteří tímto způsobem i vytvářejí a reprezentují dobré jméno společnosti a zlepšují i image této náročné profese. Pevně doufáme, že získaná ocenění budou trvale motivovat k příkladně bezpečné a ohleduplné jízdě i další řidiče našeho podniku. Dámě a všem pánům děkujeme za vzorně odváděnou práci, upřímně k úctyhodným výkonům blahopřejeme, zároveň přejeme mnoho šťastných dojezdů na konečné MHD i do dalších let," informoval na svém webu dopravní podnik.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Tomáš Kulhánek