Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

14°

Svátek má

Muž nechal v parku na Slezském Předměstí pokácet 11 stromů, šetří to policie

2. 12. 2022

page.Name
Jedenáct vzrostlých stromů nechal v minulých dnech v parčíku na Slezském Předměstí bez povolení a vědomí majitele pozemku pokácet místní občan. Stromy se mu prý zdály nebezpečné, informovala dnes mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová. Kácení už začali vyšetřovat státní policie jako poškození cizí věci.

Muž si na kácení sjednal kamaráda, kterému pokácené dřevo slíbil jako odměnu za kácení. Když na místo kácení ve čtvrtek dorazila lidmi přivolaná městská policie, dřevorubec na místě nebyl. Pryč byla i část pokáceného dřeva. "Ke všemu se strážníkům sám přihlásil místní občan s tím, že to byla jeho iniciativa," řekla mluvčí strážníků. Muž údajně nevěděl, že ke kácení stromů je potřeba povolení magistrátu.

Policie konstatovala, že se kácení odehrálo bez povolení a vědomí vlastníka pozemku. Škodu policie zatím nevyčíslila, ale měla by přesáhnout 10 tisíc korun, což je hranice odlišující přestupek a trestný čin. "Kdo a jakým způsobem ponese za kácení odpovědnost, je nyní předmětem dalšího šetření," dodala mluvčí policie Eva Prachařová.

Tomáš Kulhánek 
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Městská policie HK