Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

OBRAZEM: Přípravy na trhy vrcholí. Místo aut už jsou na náměstí stánky

5. 12. 2022

OBRAZEM: Přípravy na trhy vrcholí. Místo aut už jsou na náměstí stánky 21 snímků
Parkoviště na Velkém náměstí už je pro řidiče až do Štědrého dne uzavřené. Místo stojících aut začaly dnes plochu náměstí postupně zaplňovat stánky, ve kterých budou prodejci od pátku nabízet své produkty v rámci vánočních trhů. Zhruba stovku stánků budete moct navštívit od pátku 9. prosince. Podívejte se v naší fotogalerii, jak vypadá Velké náměstí bez aut.

Nezvyklý pohled můžete v těchto dnech zažít na historickém Velkém náměstí v centru města. Plochu, na které běžně v průběhu celého roku parkují stovky automobilů, totiž od dnešního dne zaplňují stánky. Celkem jich na vánočních trzích, které potrvají od 9. do 23. prosince, bude na náměstí skoro stovka. Těšit se můžete na tradiční vánoční pochutiny jako jsou trdelník, pečené kaštany, cukroví nebo střapáče, chybět nebude punč, medovina nebo svařák. Nakoupit budete moct i vánoční dárky všeho druhu. Například ručně vyráběné svíčky, ručně malované kabelky a peněženky, okrasná a dekorační keramika nebo výrobky z ovčí vlny.

Stánky trhovců ale zdaleka nebudou to jediné, na co se můžete během 14 dní na Velkém náměstí těšit. Pro děti budou připravené kolotoč, střelnice a také cirkusové šapitó, ve kterém se každý den uskuteční pro děti speciální program. Dospělí pak ocení párty stan s grilováním, prodej vánočních stromků a kaprů a také kulturní program na hlavním pódium, kde každý den vystoupí hned několik zpěváků či kapel. Namátkou se můžete těšit třeba na Michala Horáka, Báru Basikovou nebo Yo Yo Band. Kompletní program najdete na webu www.vanocevhradci.cz.

Pro parkování můžete využít bezplatné parkoviště u koupaliště Flošna nebo zpoplatněné parkovací domy Jana Gayera a Regiocentrum. Pohodlný způsob, jak se na vánoční trhy dopravit, pak nabídne speciální autobusová linka, která bude jezdit z Velkého náměstí přes Adalbertinum, Muzeum, Ulrichovo náměstí, Střelnici, Centrál a Magistrát města zpátky na Velké náměstí. Využít ji můžete zdarma a odjezdy z náměstí budou od 10 do 17.30 hodin každou půlhodinu.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Tomáš Kulhánek