Neděle

26. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Odběrové centrum ve fakultní nemocnici na konci roku upraví pracovní dobu

21. 12. 2022

page.Name
Odběrové centrum covid-19 Fakultní nemocnice Hradec Králové (FNHK), které zajišťuje testování PCR a antigenními testy, upraví na konci roku svou provozní dobu. Centrum, které je nyní v provozu ve vybraných hodinách sedm dní v týdnu, bude uzavřeno 25., 26. prosince a také 1. ledna. Na Štědrý den bude v provozu od 7:30 do 11:30. Informoval o tom mluvčí nemocnice Jakub Sochor.

Sochor zároveň upozornil, že pacienti s podezřením na covid se v případě akutních obtíží mohou obracet na Kliniku urgentní medicíny FNHK či na Kliniku infekčních nemocí FNHK.

Informace o provozní době odběrového centra v ostatní dny a také odkazy na rezervační systém k odběru jsou na webu. Odběrové centrum FNHK je v zadní části areálu nemocnice, funguje jako drive-in, příjezd je ulicí Třebešská, příchod pro pěší je vyznačen od pěší i hlavní vrátnice.

V Královéhradeckém kraji testují na koronavirus například také krajské nemocnice. Podle mluvčí nemocnic Královéhradeckého kraje Lucie Chytilové je o testování na koronavirus minimální zájem. Kraj má nemocnice v Trutnově, Jičíně, ve Dvoře Králové nad Labem a v Náchodě, pod který spadá i rychnovská nemocnice.

Sedmidenní incidence, tedy počet nakažených na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní, je nyní v kraji na hodnotě 46, v pátek činila 54. V celé zemi na 100.000 obyvatel za poslední týden připadá 47 nakažených covidem.

ČTK, Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: FNHK