Sobota

24. února 2024

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

Opilý řidič nacouval do tankovacího stojanu, způsobil škodu přes 100 tisíc

5. 12. 2022

page.Name
Škodu za více než 100 tisíc korun způsobil v neděli večer pětadvacetiletý řidič, který na benzince v Koutníkově ulici nacouval to tankovacího stojanu. Policisté mu na místě naměřili dvě promile alkoholu v dechu. Nezodpovědnému muži teď hrozí až tři roky vězení.

K netradiční dopravní nehodě vyjížděli hradečtí policisté v neděli večer na benzinovou čerpací stanici v Koutníkově ulici. Pětadvacetiletý řidič tam krátce po 22. hodině narazil při couvání do tankovacího stojanu. Přivolaní policisté velmi rychle zjistili, co za nešikovným couváním mladého řidiče stálo. Muž byl totiž značně pod parou.

"Žádné zranění sobě ani nikomu jinému nezpůsobil, jeho dechová zkouška ale ukázala výsledek dvě promile alkoholu. Na stojanu způsobil škodu za 100 tisíc a na vozidle 30 tisíc korun. Tomuto muži, který pod vlivem alkoholu způsobil dopravní nehodu, hrozí kromě peněžitého trestu a zákazu činnost trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let," informovala mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. 

Za posledních pět dní přistihli policisté v celém kraji za volantem i dalších 18 opilých řidičů. Čtyři z nich také způsobili dopravní nehodu. Rekordmankou se v tomto směru stala čtyřicetiletá žena, která jela ve středu 30. listopadu z Hradce Králové do Chlumce. Do cíle však nedorazila, protože u obce Káranice sjela do příkopu. Přivolaná záchranná služba nezjistila u řidičky žádné zranění, avšak policisté ji naměřili 3,2 promile alkoholu v dechu.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR