Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Po Hradci už jezdí vánoční elektrobus. Přidá se i vánoční linka, bude zdarma

3. 12. 2022

page.Name
Už od prvního adventního víkendu mají lidé v Hradci Králové možnost svézt se speciálně ozdobeným vánočním elektrobusem. Na různých linkách ho můžete denně potkávat až do 6. ledna. Speciální vánoční akce dopravního podniku tím však nekončí. Už v pátek 9. prosince začne 15krát denně jezdit mimořádná linka na vánoční trhy. Zajíždět bude přímo na Velké náměstí a lidé ji budou moci využít zdarma.

Speciálně vánočně ozdobený elektrobus SOR NS 12 se v hradeckých ulicích letos objevuje již počtvrté. Shodně jako v předešlých letech je kromě světelné výzdoby exteriéru ozdoben i interiér samotného vozu. Svátečním elektrobusem se cestující mohou svézt až do Tří králů, tedy do 6. ledna 2023. 

Hradec Králové se stal před třemi lety průkopníkem. Hradecký vánočně vyzdobený elektrobus byl vůbec prvním, který se objevil na linkách MHD v České republice. Od té doby s získal přízeň nejen malých Hradečáků. „Vánoční elektrobus je i našim poděkováním všem, kteří využívají hradeckou MHD. Věříme, že cestující během adventního času a blížících se svátků tento speciálně nazdobený vůz zaujme, přinese pozitivní náladu a v ulicích našeho města přispěje k navození té správné sváteční atmosféry,“ uvedl ředitel Dopravního podniku města Hradec Králové Zdeněk Abraham. 

Speciální linka na vánoční trhy

V souvislosti s konáním vánočních trhů začne v pátek 9. prosince jezdit centrem města speciální vánoční linka. Ta nabídne nejpohodlnější způsob, jak se na vánoční trhy dopravit, neboť parkoviště na Velkém náměstí je už od tohoto víkendu až do Vánoc uzavřené. Linka bude jezdit z Velkého náměstí přes Adalbertinum, Muzeum, Ulrichovo náměstí, Střelnici, Centrál a Magistrát města zpátky na Velké náměstí. Z náměstí bude vyjíždět od 10 do 17.30 hodin zpravidla každou půlhodinu celkem 15krát za den. Dopravu na lince objednává a hradí Hradecká kulturní a vzdělávací společnost, která je pořadatelem vánočních trhů. Lidé ji tak mohou využít zcela zdarma.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: DPMHK