Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Hradecké aquacentrum se zpožděním otevře až 28. října

14. 10. 2022

page.Name
Téměř o čtyři týdny delší bude nakonec oproti původnímu plánu tradiční podzimní odstávka v hradeckém aquacentru. To se po komplikované opravě šaten a bazénu nakonec otevře se zpožděním v pátek 28. října. Provozovatel plaveckého areálu Správa nemovitostí Hradec Králové si navíc od tohoto dne připravila akci Podzimní prázdniny. Od pátku 28. do neděle 30. října mají návštěvníci ke vstupu navíc 20 minut zdarma.

S opravou stavbaři začali 12. září a původně ji chtěli udělat za tři týdny v době pravidelné odstávky akvacentra. To se nezdařilo a nakonec se nenaplní ani posunutý termín otevření 24. října. Stavbaři chtěli především zamezit zatékání do šaten. Po zahájení prací zjistili, že poškození je výrazně větší, než čekali. Proti plánu museli částečně vybourat podlahu kolem bazénů až na původní dilatační spáru z roku 1932. "Rozsáhlejší úpravy vyžadoval kruhový perličkový bazén, u kterého byly odstraněny průsaky. Znovuotevření posunulo také vybudování odvodnění dilatačních spár a vysychání stěn," uvedl vedoucí areálu Stanislav Bydžovský.

Kromě aquacentra jsou mimo provoz také sauna a lázeňská zóna. Ostatní služby, například masáže, kosmetika, kadeřnictví či restaurace, zůstaly v provozu. V rámci akce Podzimní prázdniny budou mít návštěvníci od 28. do 30. října ke vstupu do aquacentra navíc 20 minut zdarma. Hodinová návštěva aquacentra přijde dospělého o víkendech a svátcích na 140 korun, dvouhodinová na 190 korun.

Po znovuotevření dispozici budou v aquacentru všechny atrakce, a to vlnobití v rekreačním bazénu, perličkový i teplý vířivý bazén vyhřívaný na 37 stupňů, bazén s podvodními masážemi či tobogán dlouhý 82 metrů se světelnými efekty. Ti nejmenší mohou vyzkoušet dětský bazének s umělou říčkou a vodní skluzavkou.

Hradecké aquacentrum je součástí areálu městských lázní a krytého padesátimetrového plaveckého bazénu. Městské lázně byly otevřeny v roce 1933, po rozsáhlé rekonstrukci v roce 1998 v nich vzniklo aquacentrum s vodními atrakcemi při zachování původního vzhledu budovy a provozu vlnobití, které je technickou památkou.

Tomáš Kulhánek, ČTK
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: SNHK