Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

24°

Zítra

26°

Svátek má

Neznámý vandal posprejoval podchod u hotelu Garni. Čistý vydržel jen měsíc

17. 10. 2022

page.Name
Jen asi měsíc zůstal po zářijovém vymalování podchod v Brněnské ulici u hotelu Garni čistý. Neznámý sprejer se vyřádil na schodišti, zábradlí i na samotném tunelu podchodu. Způsobil tak pravděpodobně škodu přesahující 10 tisíc korun. Hradečtí policisté proto žádají o spolupráci případné svědky.

Policisté z obvodního oddělení Hradec Králové 3 přijali v minulých dnech oznámení o posprejovaném podchodu, který vede pod silnicí Brněnská u hotelu Garni. Neznámý vandal zde vytvořil obrazce jak na schodišti, zábradlí tak i na samotném tunelu podchodu. "Zatím není určená přesná výše škody, ale s největší pravděpodobností přesáhne částku 10 tisíc korun," informovala mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Zmíněný podchod byl na začátku září zcela nově vymalován. Čistý tak vydržel jen zhruba měsíc. Kdy přesně k posprejování došlo, v tuto chvíli policisté neví. S žádostí o pomoc se tak obrací na hradeckou veřejnost. "Kdo by mohl podat jakoukoliv informaci k autorovi maleb, ať zavolá na linku 158," doplnila policejní mluvčí. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR