Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Soutěže, poznávání i hudba. V sobotu se koná 2. ročník Dne s myslivci

13. 10. 2022

page.Name
Unikátní akce pro širokou veřejnost s bohatým programem zaměřeným na mysliveckou tématiku se uskuteční v sobotu v kempu Stříbrný rybník. Těšit se můžete na moderní technologie i tradice v myslivosti a lesnictví, trubače, sokolnictví, ukázky práce loveckých psů, soutěž ve vaření kotlíkových gulášů či myslivecké soutěže. Chybět nebude ani program pro děti, laserová střelnice nebo hudební program. Den s myslivci startuje v sobotu od 10 hodin, vstup na akci i parkování je zdarma.

V sobotu od 10 hodin se v kempu Stříbrný rybník uskuteční 2. ročník akce Den s myslivci. Lidé se na něm budou moci seznámit s nejnovějšími technologiemi v lesnictví a také tradicemi, které k myslivosti neodmyslitelně patří. Prohlédnout si tak budete moci lovecké psy a své umění předvedou například i trubači. K myslivosti neodmyslitelně patří také gastronomické lahůdky. Součástí sobotní akce tak bude dokonce i soutěž ve vaření kotlíkových gulášů. Chybět nebude ani další bohaté občerstvení a program pro děti.

"Veřejnost bych určitě rád pozval na ochutnání soutěžních gulášů, ukázku práce se psy nebo sokolnictví. Hlavním cílem je ale představit práci myslivců a lesníků. Rádi bychom, aby se Den s myslivci stal tradiční akcí na závěr sezony," řekl Salonkám ředitel Městských lesů Milan Zerzán. Letošní 2. ročník akce se tak stane zároveň rozloučením s letošní sezonou kempu Stříbrný rybník. Ta byla podle ředitele Městských lesů velmi úspěšná. "Čerstvou novinkou je, že jsme skončili na 3. místě v hodnocení návštěvníků na webu kempy.cz mezi všemi kempy v Královéhradeckém kraji. Snažíme se kemp každý rok vylepšovat a naše práce rozhodně nekončí. Každým dnem už nám teď chodí objednávky na další sezonu. Mým cílem je, aby každá další sezona byla lepší než ta předchozí, což se nám doposud daří," dodal Zerzán. 

Na kompletní program se podívejte níže. Kromě hlavního pódia budete moct navštívit také Klubovnu, ve které se postupně uskuteční několik přednášek s mysliveckou a lesnickou tématikou. Od 16 hodin pak na hlavním pódiu začnou také koncerty. Postupně vystoupí kapely Nadoraz, Voxel, HakelBand a Mr.Moss. Celodenním programem pak bude jako moderátor provázet Aleš Háma.

Vstup na Den s myslivci je zcela zdarma. Bezplatně také budete moct zaparkovat automobil na parkovištích v okolí areálu. Případně můžete využít také linky číslo 11 a 17 hradecké MHD. Jak to na Dni s myslivci vypadalo při 1. ročníku, se můžete podívat v přiloženém videu. Loni v říjnu přilákal bohatý program zaměřený na mysliveckou tematiku stovky návštěvníků. A pořadatelé věří, že letos bude účast ještě lepší. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Městské lesy