Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

24°

Zítra

27°

Svátek má

Lidé se nemusí bát, aut máme dostatek, říká ředitel Porsche Hradec Králové

26. 8. 2022 Komerční sdělení

page.Name
Porsche Hradec Králové je již od roku 2009 autorizovaným prodejcem vozů značky Škoda. Málo se ovšem ví, že se věnuji i prodeji vozů ojetých. Jak se daří společnosti, která ročně v Hradci Králové prodá na devět stovek automobilů, v současné nelehké situaci na trhu s automobily? Nejen o tom hovoří v prvním díle seriálu Hradecké firmy s Vítkem Martincem ředitel Porsche Hradec Králové Filip Klvaňa a ambasadorka Porsche Hradec Králové Gabriela Soukalová.

Porsche Hradec Králové najdete v sousedství terminálu hromadné dopravy a supermarketu Lidl už více než 12 let. Jedná se o jednu z provozoven skupiny Porsche Inter Auto CZ v České republice, která je dceřinou společností rakouské firmy Porsche Inter Auto se sídlem v Salzburgu. Ta se řadí k nejúspěšnějším a nejvýznamnějším podnikatelským subjektům v oblasti prodeje a servisu automobilů v Evropě. Působí ale také například v Číně nebo v Jižní Americe. Hradecký areál se rozkládá na celkové ploše přes devět tisíc metrů čtverečních a o zákazníky se tam stará zhruba 40 zaměstnanců.

Ročně prodají v Porsche Hradec Králové zhruba 600 nových vozidel a asi 300 automobilů ojetých. „Myslím, že ve společnosti teď panuje povědomí o tom, že auta nejsou k dispozici, ale my jsme jedni z mála obchodníků, kteří auta mají. Jsou to koncernová auta, ale jsou to i auta dalších značek nebo třeba i auta obytná. Rádi bychom je lidem nabídli a dali jim na vědomí, že ty auta máme,“ říká ředitel Porsche Hradec Králové Filip Klvaňa.

„Jsme společnost s bohatou historií, jsme autorizovaný prodejce vozů Škoda a jsme autorizovaný servisní partner vozů značek Škoda, Volkswagen, Seat a Audi. Rádi bychom přilákali více zákazníků ke koupi našich ojetých vozů, kde sami cítíme, že bychom chtěli dosáhnout lepších čísel. V dalších odvětvích jako je prodej nových automobilů, prodej náhradních dílů nebo servis všech značek se nám daří lépe,“ vysvětluje Filip Klvaňa.

Všechna ojetá auta prodává Porsche Hradec Králové přes program Škoda Plus, což pro zákazníky znamená jistotu kvalitních vozů prověřených autorizovaným servisem. Všechny vozy označené tímto programem splňují přísná kritéria kvality a jsou tedy zárukou dlouhého a spokojeného užívání bez obav z neznámého původu, nebo špatného technického stavu „Tím, že koupíte námi prověřené auto, získáváte také záruku. Pokud se v průběhu vašeho užívání objeví například nějaké skryté vady, můžete se na nás obrátit a vždycky vám pomůžeme. Pro nás je důležité, aby byli zákazníci spokojení, protože věříme, že pak na nás třeba dají dobrou referenci svým známým a i sami si příště koupí nový automobil zase u nás,“ informuje ředitel Porsche Hradec Králové.

Jaký je podle Filipa Klvani ideální zákazník? „Jsme moc rádi za zákazníky, kteří si u nás koupí nové vozidlo a vůči němu nám nabídnou svůj vůz stávající. Nemusí se pak zabývat zvlášť jeho prodejem. Pokud se navíc u toho automobilu objeví například nějaký problém, veškeré záruky už spadají na naší společnost. Ideální zákazník k nám se svým vozem jezdí také na servis. A když mu časem jeho vůz doslouží, vrátí se k nám a celé kolečko začne znovu,“ říká Klvaňa.

Porsche Hradec Králové s radostí podporuje významné hradecké sportovní i kulturní aktivity. Je tak partnerem například fotbalového klubu FC Hradec Králové nebo Klicperova divadla. Tváří společnosti je pak Gabriely Soukalové. „Myslíme si, že Gábina patří mezi nejoblíbenější ženy v České republice nejen proto, že byla skvělá sportovkyně, ale také proto, že dokáže vždy rozzářit svoje okolí svou přirozeností a pozitivitou,“ doplňuje Filip Klvaňa.

Někdejší hvězdná biatlonistka je ambasadorkou společnosti Porsche Hradec Králové už tři roky. Samotná bývalá mistryně světa, celková vítězka světového poháru a vícenásobná olympijská medailistka si spolupráci velmi pochvaluje. „Když jsem tu nabídku před třemi lety dostala, obrovsky mě to potěšilo a rozhodnutí přijmout ji mi trvalo asi dvě vteřiny,“ usmívá se Gabriela Soukalová, která je dle svých slov fanynkou především českých automobilů.

Oblíbená sportovkyně se v současnosti věnuje své malé dcerce, moderování a také například svému nadačnímu fondu. „Porsche Hradec Králové nám zapůjčuje vůz, který používá správní rada nadačního fondu Gábi podporující lidi s handicapem a poruchami příjmu potravy. Jsem moc ráda, že tímto pomáhají i dobré věci a i proto si naší spolupráce velmi vážím. Mimo to jezdím vozem z Porsche Hradec Králové také já sama. V současnosti je to Škoda Octavia, se kterou jsem moc spokojená. Jezdí se mi s ní opravdu skvěle a velkou výhodou je pro mě nyní, když máme malou dcerku, velký kufr,“ říká Gabriela Soukalová. K Hradci Králové má podle svých slov mimořádný vztah nejen kvůli spolupráci s Porsche Hradec Králové. „Mám tady tetu, strýce a bratrance, takže jsem sem už jako malá jezdila na prázdniny za rodinou. Hradec Králové a okolí mám moc ráda, mám tady několik kamarádů a vždycky se sem s radostí vracím,“ doplňuje ambasadorka Porsche Hradec Králové Gabriela Soukalová.

Tomáš Kulhánek, Vítek Martinec
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Tomáš Kulhánek