Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Mladé hradecké baletky získaly ve Španělsku titul mistryní světa

25. 8. 2022

page.Name
Královéhradecká baletní škola Ballet Petit zaznamenala letos v létě další úspěch na světové scéně. Baletky Zuzana Herálecká a Nikola Zelinková získaly zlaté medaile ve finále celosvětové soutěže Dance World Cup. Svěřenkyně Kateřiny Ježkové a Elišky Uhlířové zvítězily v baskickém San Sebastianu, který letošní ročník soutěže hostil, v kategorii duet.

Nadějné hradecké baletky Zuzana Herálecká a Nikola Zelinková jsou mistryněmi světa v klasickém duetu. Navázaly tak na dřívější úspěchy svých kamarádek z baletní školy Ballet Petit. Minulý rok v celosvětové soutěži Dance Star získala Andrea Šrámková čtyři zlaté a jednu stříbrnou medaili, Daniela Valešová jednu zlatou a dvě stříbrné.

„Už jen to, že se žákyně kvalifikovaly na celosvětové finále, kterého se účastní 62 zemí, je úžasný úspěch. Ovšem zlatá medaile je opravdovou třešničkou na dortu a jsme na holky moc pyšné. Zároveň moc děkujeme Magistrátu města Hradce Králové za finanční podporu, které si velmi vážíme a jsme rády, že děvčata mohla naše město reprezentovat,“ řekly ke skvělému úspěchu trenérky Kateřina Ježková a Eliška Uhlířová.

Matěj Holaň
redakce@salonkyhk.cz
Foto: FB Ballet Petit