Pondělí

28. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Oprava mostu Bailey Bridge začne ve čtvrtek. Uzavřený bude až do jara

29. 8. 2022

page.Name
Už ve čtvrtek 1. září začne komplexní údržba mostu Bailey Bridge přes řeku Orlici v Hradci Králové. Chodci a cyklisté budou muset pro cestu z Malšovic na Slezské Předměstí využívat až do jara příštího roku Orlický most. Most Bailey Bridge totiž bude během prací kompletně uzavřený a zřízené nebude ani provizorní přemostění. Celou ocelovou mostní konstrukci dělníci rozeberou na jednotlivé části k provedení oprav a obnově protikorozní ochrany. Hotovo by mělo být v březnu příštího roku.

Most, který Hradečáci znají také jako Železňák nebo Klapák, bude už od čtvrtka kompletně uzavřený. Most Bailey Bridge spojující Slezské Předměstí a Malšovice dříve sloužil i vozidlům a právě díky charakteristickému klapání při přejíždění aut si vysloužil jednu ze svých přezdívek. Dnes už je Klapák otevřený pouze pro chodce a cyklisty, ti si však budou muset minimálně na půl roku najít jinou cestu.

Opravu mostu zajistí Technické služby Hradce Králové. „Součástí opravy mostu bude také úplné uzavření veřejně přístupné účelové komunikace v oblasti mostu. Samotné práce budou spočítat ve vyčištění mostovky a úložných prahů podpor od nánosů, také montáži, opravě a demontáží zábradlí, otryskání povrchu nosné konstrukce a ložisek, dovaření chybějících nebo zkorodovaných prvků nosné konstrukce a podobně,“ informoval už dříve ředitel TSHK Tomáš Pospíšil. Náklady na opravy vyjdou na téměř 18 miliónů korun bez DPH.

TSHK se starají o údržbu většiny mostů v Hradci Králové. V současnosti například zajišťují opravu Moravského mostu u Zimního stadionu. 

Matěj Holaň, Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Tomáš Kulhánek