Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Výstraha pro Hradecko na pátek: Nejprve tropické teploty, potom bouřky

4. 8. 2022

page.Name
V pátek přes den tropické teploty až 35 stupňů, večer bouřky a o víkendu pak výrazné ochlazení zhruba o 10 stupňů. Taková je předpověď meteorologů pro Hradecko na nejbližší hodiny. Pro dnešní den platí výstraha před velmi vysokými teplotami a nebezpečím požárů, od 18. hodiny se přidá výstraha před silnými bouřkami.

Nejvyšší odpolední teploty na Hradecku by podle předpovědi meteorologů měly dnes vystoupat k 35 stupňům Celsia. Lidé by tak měli přizpůsobit svůj dnešní program tropickým teplotám, které budou znamenat velmi vysokou zátěž na jejich organismus. "Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách," radí meteorologové.

Výstraha před velmi vysokými teplotami platí na Hradecku dnes prakticky celý den. Skončit by měla až ve 21 hodin. V platnosti je stále také výstraha kvůli nebezpečí požárů. Lidé by tak v žádném případě neměli rozdělávat oheň v přírodě.

Velkou změnu počasí očekávají meteorologové během dnešního večera. Už odpoledne bude od západu postupně přibývat oblačnosti a dorazí také studená fronta. Od 18. hodiny platí na Hradecku výstraha před silnými bouřkami. "Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek doprovázených přívalovými srážkami kolem 40 mm, nárazy větru kolem 70 km/h i kroupami," uvedli meteorologové ve výstraze pro Hradecko, která platí do sobotní druhé hodiny ranní. Bouřky a studená fronta přinesou skokové ochlazení. Zatímco v pátek budou nejvyšší denní teploty v Hradci Králové a okolí v rozmezí od 32 do 35 stupňů, v sobotu klesnou na 22 až 25 stupňů. Podobné teploty očekávají meteorologové i v neděli. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz