Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Amatérští hokejisté pomáhají handicapovaným dětem. Přispět můžete i vy

26. 2. 2022

Amatérští hokejisté pomáhají handicapovaným dětem. Přispět můžete i vy 0 snímků
Charitativní turnaj hokejových veteránů se od pátku do soboty uskutečnil v malé hale hradeckého stadionu. Celý turnaj zakončí v sobotu večer dražba sportovních dresů, hokejek a dalšího vybavení. Celý výtěžek půjde na podporu konkrétních handicapovaných dětí.

Čtvrtý ročník charitativního hokejového turnaje amatérů Retro Hockey Cup začal v pátek dopoledne. Slavnostního vhazování se ujmul primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek (ODS). "Je to charitativní turnaj, kterého se účastní osm mužstev. Jsem rád, že svůj tým dal dohromady i hradecký magistrát. Hlavní ale je, že výtěžek dražby, která se koná na konci akce, jde na dobročinné účely," řekl Salonkám primátor na začátku turnaje. 

Sám Hrabálek prý je velkým hokejovým fanouškem. "K hokeji mám velmi vřelý vztah, ale musím se přiznat, že ačkoliv hokej miluju, tak neumím bruslit. Když jsem se jako kluk šel učit bruslit na rybník, tak nám roztál led a od té doby už jsem se neodhodlal. Nicméně hokej mám strašně rád," vyprávěl Hrabálek.

Celý výtěžek z turnaje půjde na dobročinné účely. Závěrečná dražba se koná v sobotu od 19 hodin v restauraci U Lva v centru Hradce Králové. "Je to 4. ročník hokejového turnaje veteránů Retro Hockey cup, který spolupracuje s projektem Sport Hradec cup, kde každoročně vybíráme na postižené děti. V posledním ročníku se podařilo vybrat 350 tisíc korun a rádi bychom tuto částku letos překonali. Máme spoustu krásných sportovních věcí do charitativní dražby, která se uskuteční v sobotu od 19 hodin v restauraci U Lva. Veřejnost se může zapojit tak, že něco přijde vydražit nebo se může v průběhu celého roku přispět přes web www.sporthradec.cz," prozradil jeden z pořadatelů Lukáš Tomek. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Jaromír Patka