Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Řidička srazila na přechodu u Adalu dvě chodkyně. Skončily v péči lékařů

17. 2. 2022

page.Name
K dopravní nehodě do ulice Československé armády v centru Hradce Králové vyjížděli ve čtvrtek odpoledne hradečtí policisté. Řidička automobilu Ford Focus zřejmě přehlédla dvě ženy na přechodu pro chodce a narazila do nich. Obě chodkyně skončily v péči lékařů, jejich zranění by ale neměla být vážná.

Na možná nejvytíženějším hradeckém přechodu u zastávky Adalbertinum došlo dnes ve 14 hodin k dopravní nehodě. "Řidička osobního automobilu Ford Focus s největší pravděpodobností přehlédla dvě chodkyně na přechodu a srazila je," potvrdila Salonkám mluvčí hradeckých policistů Lucie Konečná. 

Na místo okamžitě vyrazili policisté společně se záchranáři. Obě chodkyně byly předány do péče lékařů, jednat by se ale naštěstí mělo pouze o lehká zranění. U řidičky policisté dechovou zkouškou vyloučili požití alkoholu před jízdou. 

Nehoda během brzkého odpoledne částečně komplikovala dopravu na místě, během hlavní odpolední špičky už ale potíže nezpůsobovala. Přesná příčina dopravní nehody a její další okolnosti jsou v současné době předmětem dalšího šetření hradeckých dopravních policistů.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz