Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Covidové odběrové centrum ve fakultce rozšíří ve všední dny provoz

29. 9. 2022

page.Name
Covidové odběrové centrum ve Fakultní nemocnici Hradec Králové (FNHK) rozšíří od 1. října ve všední dny provozní dobu. Od pondělí do pátku bude mít otevřeno každý den odpoledne. Provozní dobu chce nemocnice přizpůsobit potřebám veřejnosti, řekl dnes mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Zájem veřejnosti o testování v posledních týdnech postupně mírně roste. Denně centrum dělá několik desítek odběrů.

Odběrové centrum ve fakultní nemocnici bude od 1. října ve všední dny otevřené každý den od 15:30 do 18:30, dosud má odpolední provoz pouze v úterý a ve čtvrtek. Zkrátí se dopolední provoz, který je od 07:30 do 11:30. Dosud je dopolední provoz v pondělí, ve středu a v pátek, nově bude v úterý a ve čtvrtek. Víkendová provozní doba od 07:30 do 11:30 se od října nezmění.

K odběru ve fakultní nemocnici se lidé musejí rezervovat. "Pouze klienti indikovaní k vyšetření lékařem mohou být otestováni v provozní době i bez rezervace, ale je nutné počítat s delší čekací dobou. Testování je prováděno metodou PCR pro pacienty vyslané lékařem, který vystavil žádanku, či v režimu samoplátce. Centrum provádí také antigenní testy, ale pouze pro samoplátce," uvedl mluvčí.

Odběrové centrum ve fakultní nemocnici funguje pro odběry z automobilu. Příjezd k němu je Třebešskou ulicí kolem areálu Univerzity obrany. Pro pěší je cesta značena od hlavní vrátnice nemocnice.

Takzvané incidenční číslo, tedy počet nových případů nákazy za posledních sedm dní v přepočtu na 100.000 obyvatel, činí dnes v Královéhradeckém kraji 188. To je nejvíce v Česku, které dnes bylo na hodnotě 149 případů. Nejnižší šíření epidemie je v Karlovarském kraji, kde bylo dnes incidenční číslo 111.

Za pondělí až středu zdravotníci v Královéhradeckém kraji odhalili 651 případů nákazy. V mezitýdenním porovnání to bylo o šest procent více.

Tomáš Kulhánek, ČTK
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz