Pátek

29. září 2023

Nyní

23°

Zítra

17°

Svátek má

Fakultní nemocnice začala podávat inovovanou vakcínu proti covidu

16. 9. 2022

page.Name
Fakultní nemocnice Hradec Králové (FNHK) od dnešního dne očkuje zájemce inovovanou vakcínou proti onemocnění covid-19 od společnosti Pfizer/BioNTech. Očkovací centrum FNHK současně rozšiřuje svou provozní dobu na každý pracovní den, v posledních týdnech se s ohledem na zájem veřejnosti očkovalo pouze dva dny v týdnu.

„Přeočkování posilující dávkou Comirnaty Original/Omicron BA.1 je možné pouze po základním očkování (tj. minimálně jedna dávka v případě vakcíny Janssen resp.  minimálně dvě dávky u vakcín Comirnaty, Spikevax, Nuvaxovid, Vaxzevria) a v odstupu minimálně tří ěsíců od poslední aplikace  vakcíny proti COVID-19,“ uvedl vedoucí Očkovacího centra FNHK Pavel Kosina.

Očkovací centrum FNHK bude v provozu každý všední den v přízemí Pavilonu interních oborů FNHK vždy od 15.30 do 19.30 hodin. Ve čtvrtek a pátek bude navíc zajištěno očkování v dopoledních hodinách na Pavilonu prof. Bašteckého v čase od 8 do 14 hodin. Zájemci o očkování posilujících dávek si mohou termín k očkování od 19. září 2022 rezervovat na https://registrace.mzcr.cz nebo na https://ceskoockuje.cz. Po registraci obdrží potvrzenou rezervaci s uvedeným datem, časem a místem očkování.

Očkování proti covid-19 je možné ve Fakultní nemocnici Hradec Králové také bez předchozí registrace, a to denně od 16.30 do 19.30 hodin na očkovacím místě číslo 1 v Pavilonu interních oborů. Kapacita je stanovena z provozních důvodů na 150 zájemců denně a centrum negarantuje, že v daný den aplikuje vakcínu všem příchozím neregistrovaným zájemcům a doporučuje využít možnosti registrace termínu.

Očkovací centrum FNHK zahájilo očkování proti onemocnění covid-19 2. ledna 2021 jako první v Královéhradeckém kraji a za tu dobu aplikovalo téměř 240 tisíc dávek vakcín.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz