Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Fakultní nemocnice začala podávat inovovanou vakcínu proti covidu

16. 9. 2022

page.Name
Fakultní nemocnice Hradec Králové (FNHK) od dnešního dne očkuje zájemce inovovanou vakcínou proti onemocnění covid-19 od společnosti Pfizer/BioNTech. Očkovací centrum FNHK současně rozšiřuje svou provozní dobu na každý pracovní den, v posledních týdnech se s ohledem na zájem veřejnosti očkovalo pouze dva dny v týdnu.

„Přeočkování posilující dávkou Comirnaty Original/Omicron BA.1 je možné pouze po základním očkování (tj. minimálně jedna dávka v případě vakcíny Janssen resp.  minimálně dvě dávky u vakcín Comirnaty, Spikevax, Nuvaxovid, Vaxzevria) a v odstupu minimálně tří ěsíců od poslední aplikace  vakcíny proti COVID-19,“ uvedl vedoucí Očkovacího centra FNHK Pavel Kosina.

Očkovací centrum FNHK bude v provozu každý všední den v přízemí Pavilonu interních oborů FNHK vždy od 15.30 do 19.30 hodin. Ve čtvrtek a pátek bude navíc zajištěno očkování v dopoledních hodinách na Pavilonu prof. Bašteckého v čase od 8 do 14 hodin. Zájemci o očkování posilujících dávek si mohou termín k očkování od 19. září 2022 rezervovat na https://registrace.mzcr.cz nebo na https://ceskoockuje.cz. Po registraci obdrží potvrzenou rezervaci s uvedeným datem, časem a místem očkování.

Očkování proti covid-19 je možné ve Fakultní nemocnici Hradec Králové také bez předchozí registrace, a to denně od 16.30 do 19.30 hodin na očkovacím místě číslo 1 v Pavilonu interních oborů. Kapacita je stanovena z provozních důvodů na 150 zájemců denně a centrum negarantuje, že v daný den aplikuje vakcínu všem příchozím neregistrovaným zájemcům a doporučuje využít možnosti registrace termínu.

Očkovací centrum FNHK zahájilo očkování proti onemocnění covid-19 2. ledna 2021 jako první v Královéhradeckém kraji a za tu dobu aplikovalo téměř 240 tisíc dávek vakcín.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz