Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Modernizace dílen hradecké střední školy a učiliště Vocelova vyšla na 24 milionů

16. 9. 2022

page.Name
Královéhradecký kraj nechal v uplynulých dvou letech zmodernizovat školní dílny Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Hradec Králové, Vocelova. Náklady na stavební práce a vybavení vyšly téměř na 24 milionů korun. Žákům oboru instalatér začala sloužit také nová dílna, informovala dnes ČTK Martina Svatoňová z hejtmanství. Administraci projektu zajistilo Centru investic, rozvoje a inovací (CIRI). Na dnešek připadlo slavnostní otevření zrekonstruovaných prostor školy.

Kraj prostřednictvím čtyř projektů ve spolupráci s vedením školy budovu zateplil, po rekonstrukci jsou šatny, sociální zařízení, elektroinstalace i rozvody vody. Vznikly tak moderní prostory k výuce sváření, zámečnického a odborného výcviku instalatér, mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení, klempíř a zedník.

Podle náměstka hejtmana pro investice Pavla Bulíčka (Piráti) nejdražší položkou modernizace bylo zateplení stěn i střechy dílen a kompletní výměna oken, kdy náklady přesáhly 14 milionů korun.

"Instalovaly se také rekuperační jednotky, které v učebnách zajišťují nucené větrání se zpětným získáváním tepla. Díky zateplení se výrazně sníží provozní náklady dílen. Investici kraj financoval se zapojením šestimilionové dotace z Operačních programů Životního prostředí," uvedl Bulíček.

Zbylé tři projekty na modernizaci školních dílen plně pokryly krajské prostředky. "Za ně jsme zrekonstruovali sociální zařízení, šatny a také podlahy v dílnách. Máme nové rozvody vody, odpadů a elektroinstalaci. Svářecí dílna dostala nové vybavení," sdělil ředitel školy Lukáš Nepokoj.

Investice hrazené z Fondu rozvoje a reprodukce Královéhradeckého kraje přesáhly částku devíti milionů korun.

ČTK
Foto: Královéhradecký kraj