Sobota

24. února 2024

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

Na Slezském Předměstí vyroste parkovací dům Rožberk pro necelé tři stovky aut

1. 9. 2022

page.Name
Na místě stávajícího parkoviště u polikliniky na Slezském Předměstí vyroste třípatrový parkovací dům Rožberk pro 284 aut. Výstavbu parkovacího domu zajistí společnost ISP na základě koncesní smlouvy, kterou má s městem uzavřenou od roku 2006. Samotná stavba by měla začít v roce 2024, řidiči by měli parkovací dům začít využívat o rok později.

Město Hradec Králové ve spolupráci se společností ISP připravuje výstavbu nového parkovacího domu Rožberk. Stát bude v místě stávajícího parkoviště u polikliniky na Slezském Předměstí a poskytne až 284 parkovacích míst ve třech podlažích. Pro výstavbu parkovacího domu Rožberk, která by měla být zahájena v roce 2024, schválili zastupitelé města na svém úterním zasedání poskytnutí potřebných pozemků.  

„V této lokalitě je dlouhodobý deficit parkovacích míst, výstavba parkovacího domu je zde proto přímo nutností. Sloužit bude jak místním obyvatelům, tak pacientům, zaměstnancům či návštěvníkům blízké polikliniky, hradeckého stavebního centra, ZUŠ Střezina nebo klienty Okresní správy sociálního zabezpečení,“ říká primátor Alexandr Hrabálek (ODS). Parkovací dům Rožberk na Slezském Předměstí nabídne stání pro automobily, větší rodinné vozy i třicet stání pro LPG automobily. Součástí stavby budou také čtyři vyhrazená místa pro parkování elektromobilů a 21 stání pro jízdní kola.

Výstavbu parkovacího domu zajistí společnost ISP, a to na základě koncesní smlouvy, kterou má s městem uzavřenou od roku 2006. Město musí na vybudování domu poskytnout příslušné pozemky v lokalitě na Slezském Předměstí. „Jedná se o třináct pozemků o celkové rozloze 2117 metrů čtverečních, na kterých jsme na úterním zastupitelstvu schválili právo stavby,“ vysvětluje náměstek primátora pro oblast správy majetku města Pavel Marek. V současné době je příprava stavby ve fázi, kdy byla zpracována dokumentace pro rozhodnutí o umístění stavby. Budování nového parkovacího domu by mohlo být zahájeno v roce 2024, začít sloužit veřejnosti by pak mohl v následujícím roce.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: MMHK