Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Nejúspěšnější sportovec kraje za rok 2021: Triumf tenistky Siniakové

24. 9. 2022

Nejúspěšnější sportovec kraje za rok 2021: Triumf tenistky Siniakové 0 snímků
Nejúspěšnějším sportovcem Královéhradeckého kraje za rok 2021 se stala tenistka Kateřina Siniaková. Současná světová jednička ve čtyřhře byla oceněna na slavnostním vyhlášení tradiční ankety v Hradci Králové. Druhé místo obsadil sportovní střelec David Kostelecký, třetí skončila snowboardcrossařka Eva Samková–Adamczyková.

Anketu Nejúspěšnější sportovec Královéhradeckého kraje roku 2021 ovládla v hlavní kategorii tenistka Kateřina Siniaková, držitelka olympijského zlata a současná světová deblová jednička, jež spolu s Barborou Krejčíkovou vyhrála všechny grandslamové turnaje. Ocenění za druhé místo převzal v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové sportovní střelec a olympijský medailista David Kostelecký, pomyslný bronz získala snowboardcrossařka Eva Samková–Adamczyková, které je rovněž držitelkou cenného olympijského kovu.

V nejlepší desítce se dále umístili: 4. Michal Desenský (atletika), 5. Michal Krčmář (biatlon), 6. František Doubek (atletika), 7. Michal Kukrle (cyklistika), 8. Eva Vrabcová-Nývltová (atletika, lyžování), 9. Martina Elhenická (plavání), 10. Zdena Blašková (stolní tenis).

Mezi dorostenci vyhrál atlet Jakub Bělík ze Sokola Hradec Králové, mezi žáky byl nejúspěšnější Lukáš Doležal, lyžařský běžec a skokan z Machova. V kategorii kolektivů mezi dospělými byli nejlepší cyklisté z hradecké stáje Elite Elkov Kasper Cycling Team, druzí skončili fotbalisté FC Hradec Králové a třetí basketbalistky Sokola Hradec Králové.  

Na oslavě sportu si ceny a pamětní medaile převzali nejlepší sportovci a sportovní kolektivy z řad dospělých i mládeže, dále trenéři, funkcionáři, handicapovaní sportovci a další osobnosti, jejichž celoživotní působení ve sportu na různých postech daleko přesahuje hranice regionu.

Slavnostního vyhlášení se poprvé v historii ankety zúčastnili a také obdrželi ocenění zlatí olympionici, kteří v roce 2020 úspěšně reprezentovali náš kraj na IX. Hrách zimní olympiády dětí a mládeže. V kolektivu 14 oceněných zlatých medailistů bylo sedm zástupců individuálních disciplín, spolu s nimi pak dva zlaté týmy.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Lubomír Douděra