Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Ve čtvrtek se koná Bezpečné nábřeží. Představí se policisté, hasiči či záchranáři

5. 9. 2022

Ve čtvrtek se koná Bezpečné nábřeží. Představí se policisté, hasiči či záchranáři 0 snímků
Ve čtvrtek 8. září se na Eliščině a Smetanově nábřeží uskuteční již čtvrtý ročník akce Bezpečné nábřeží. Událost začne už v devět hodin ráno a postupně se na ní představí policisté, hasiči, záchranáři, celníci, strážníci nebo vojáci. Bohatý program pro veřejnost skončí v 18 hodin, do té doby si však na své přijdou návštěvníci všech věkových kategorií. Návštěvníci akce budou moci vidět simulace situací jako je záchrana tonoucího člověka či postupy bezpečnostních složek při dopravní nehodě.

Čtvrtý ročník Bezpečného nábřeží se stejně jako minulé akce ponese v duchu osvěty veřejnosti a ukázek práce složek integrovaného záchranného systému (IZS). Program zahájí ve čtvrtek od 9.30 hodin ukázka policejní kynologie. Návštěvníci akce budou mít jedinečnou možnost vidět techniku policistů, záchranářů, hasičů nebo vojáků a dozvědět se řadu informací o jejich fungování. Součástí události, pořádané Královéhradeckým krajem ve spolupráci se složkami IZS, bude i bohatý program pro malé i větší děti.

Na zájemce o policejní uniformu bude hned vedle historické služebny čekat i náborový stánek. Připraveny budou také stánky s řadou preventivních materiálů, drobné soutěže zábavného i vědomostního charakteru s bezpečnostní tématikou. Součástí programu budou i oblíbené závody dračích lodí, v nichž mezi sebou budou o vítězství zápolit zástupci jednotlivých bezpečnostních složek.

V přiloženém videu se můžete podívat, jak vypadal loňský ročník Bezpečného nábřeží.

Matěj Holaň
redakce@salonkyhk.cz
Foto: Hynek Šnajdar