Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Víkend v Hradci: Šimkovy sady ožijí dožínkami, nábřeží bude plné jídla

16. 9. 2022

page.Name
Hned na několik zajímavých akcí se mohou těšit Hradečáci během následujícího víkendu. Na Nábřeží gurmánů si přijdou na své milovníci jídla, obdivovatele kultury jistě potěší festival Den s úsměvem, na kterém návštěvníci kromě hudby a tance uvidí i loutkové divadlo. V neděli se za Kauflandem proletí papíroví draci, děti jistě uvítají i Královéhradecké dožínky, které se budou během pátka a soboty odehrávat v nedalekých Šimkových sadech. Pokud chcete zažít město jinak, čeká na vás stejnojmenná akce, která rozproudí centrum města. Více o akcích se dočtete v našem článku.

Královéhradecké krajské dožínky
Kdy: v pátek a v sobotu
Kde: Šimkovy sady

Dožínky každoročně v Hradci oslavují sklizeň a ani letos na kalendáři akcí východočeské metropole nechybí. Program začne již v pátek, kdy bude možné nakupovat od některých prodejců, otevřená bude i výstava zemědělských strojů a dožínkové slaměné hřiště. Večer si můžete užít kapely na Hlavním podiu uslyšíte třeba Lejzy Beans a 2+1. Sobotní program dožínek odstartuje na hlavním pódiu už v 10 hodin. Po oficiálním zahájení a vyhlášení vítězů soutěže Potravina a potravinář roku Královéhradeckého kraje čeká diváky šňůra hudebních vystoupení regionálních skupin a interpretů. Zahrají The Golden Sixties, Nadoraz, Vyhoukaná Sowa, Mr. MOOS a Factorial Orchestra. Konec programu bude ve 20 hodin.

Hradecké nábřeží gurmánů – Chuť podzimu
Kdy: sobota 17. září od 10 do 19 hodin
Kde: Smetanovo nábřeží

Na své si přijdou i milovníci jídla, pro které se v sobotu na hradecké náplavce chystá akce Chuť podzimu. Návštěvníci ochutnají české a mezinárodní speciality, moderní gastronomické pochoutky či regionální a farmářské pochoutky. Nebudou chybět skvělá tuzemská i zahraniční vína, dobré pivo, zajímavé koktejly, domácí limonády a vynikající káva.

Evropský týden mobility: Zažít město jinak
Kdy: sobota 17. září od 14 hodin
Kde: v centru Hradce Králové

V rámci Evropského týdne mobility se na Malém náměstí, před Klicperovým divadlem, v Tomkově ulici a v ulici V Kopečku uskuteční v sobotu akce Zažít město jinak. Budete moci poznat spousty zajímavých lidí ze svého okolí, naučit se od nich to, co umí, navázat či prohloubit místní spolupráci nebo se jen pobavit a užít si odpoledne a večer. Čeká na vás různorodý program včetně bazárku, divadel, programu pro děti, koncertů a jídla a pití od místních podniků. Vstup je zdarma.

Den s úsměvem
Kdy: neděle 18. září od 10 hodin
Kde: Tylovo nábřeží

Devátý ročník akce Den s úsměvem se jako každý rok ponese v duchu hudby, divadla, tance a sportu. Nebudou chybět nejrůznější soutěže a bohatý doprovodný program. Návštěvníci se budou moci těšit mimo jiné na kouzelnická, taneční, nebo sportovní vystoupení. Předvede se i loutkové divadlo LD Maminy nebo ZUŠ Střezina. Akcí, která je zároveň oslavou 25 let působení humanitární organizace Salinger, provedou Libor Hanzlíček a Radka Buršíková.

Hradecká drakiáda
Kdy: neděle 18. září od 15 hodin
Kde: louka za Kauflandem

V neděli se můžete těšit i na 27. ročník Hradecké drakiády, která se již tradičně uskuteční na louce nedaleko Kauflandu v ulici akademika Bedrny. Papírové draky si samozřejmě můžete vzít vlastní, ovšem budete mít možnost je zakoupit i na místě. O občerstvení ve formě grilovaných klobás a nápojů se postará polní kavárna. 

Matěj Holaň
redakce@salonkyhk.cz