Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

15letý chlapec ve čtyři ráno posprejoval fasádu. Asistovala mu i 13letá dívka

8. 3. 2023

page.Name
Hradečtí strážníci v neděli před čtvrtou hodinou ranní vyjížděli k oznámení na skupinku puberťáků, která měla sprejovat na fasádu budovy. Hlídka po pár minutách našla v blízkosti incidentu dva chlapce a dvě dívky. Všichni byli nezletilí, jedné z dívek bylo dokonce teprve 13 let. Jeden z mladíků se strážníkům přiznal, že posprejoval fasádu výměníku, odpadkový koš i hlavní uzávěr plynu. Ostatní mu asistovali. Pro podezření z trestného činu si případ převzala Policie ČR, informován byl i orgán sociálně-právní ochrany dětí.

Oznámení na skupinku, která sprejuje na fasádu budovy, přijal operační důstojník Městské policie Hradec Králové v neděli v brzkých ranních hodinách. Na místo okamžitě vyrazila hlídka strážníků. Po sedmi minutách se strážníkům podařilo nalézt na blízkém mlhovišti dvě dívky a dva mladíky odpovídající popisu.

Ačkoliv byly v tu dobu už čtyři hodiny ráno, zjistili strážníci na místě, že tři členové partičky jsou mladiství a jedna dívka dokonce dětského věku. Patnáctiletý mladík se strážníkům na místě přiznal, že posprejoval fasádu výměníku, odpadkový koš i hlavní uzávěr plynu. Ostatní kamarádi včetně třináctileté dívky mu prý pouze asistovali.

"Pro podezření z trestného činu byla událost předána přivolaným policistům. Vzhledem k věku zúčastněných byl informován i orgán sociálně-právní ochrany dětí," uvedla k případu mluvčí hradeckých strážníků Veronika Soukupová. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Městská policie HK