Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Luxusní vozy i zábava u soutoku. Do Hradce se vrátí Víkend Elegance

13. 3. 2023 Komerční sdělení

Luxusní vozy i zábava u soutoku. Do Hradce se vrátí Víkend Elegance 0 snímků
V novém termínu a na novém místě se v polovině září uskuteční druhý ročník Víkendu Elegance. Unikátní akce pro celou rodinu, a zejména pak pro milovníky unikátních automobilů, se z areálu Stříbrného rybníka přesouvá přímo do centra Hradce Králové. V nádherném prostředí Jiráskových sadů na soutoku Labe a Orlice si přijdou na své dospělí i děti. Těšit se můžete nejen na elegantní veterány a luxusní moderní vozy, ale také na pestrý doprovodný program. Chybět nebudou dětské atrakce, módní přehlídka nebo živá hudební produkce.

S cílem představit v Hradci Králové luxusní historické i sportovní vozy se loni v červnu uskutečnil v kempu Stříbrný rybník první ročník Víkendu Elegance. Ojedinělá přehlídka automobilů doplněná o bohatý doprovodný přilákala hned napoprvé tisíce návštěvníků. A dost možná se tak v Hradci Králové zrodila úspěšná tradice. Jak potvrzuje hlavní pořadatel akce Petr Smola, milovníci elegantních veteránů i moderních vozů o parádní zážitek nepřijdou ani letos. A těšit se mohou i na řadu novinek.

Druhý ročník Víkendu Elegance se uskuteční 15. a 16. září v samotném centru Hradce Králové. V exkluzivním prostředí Jiráskových sadů ležících na soutoku Labe a Orlice. “Chceme navázat na úspěšný první ročník, opět laťku posunout o něco výše a nachystat takový program, který zaujme zejména rodiny dětmi, protože to je naše hlavní cílová skupina. Pro vystavovatele i všechny další milovníky veteránů, jsme na páteční den připravili rallye po našem kraji se startem v pivovaru Beránek ve Stěžerech a cílem v centru Hradce Králové. Sobota pak bude patřit široké veřejnosti, které budeme chtít opět nabídnout kromě několika desítek raritních exponátů také pestrý doprovodný program a samozřejmě i možnost ochutnat regionální speciality,“ říká k druhému ročníku Víkendu Elegance Petr Smola. 

Detaily programu zveřejní pořadatelé v nadcházejících týdnech na svém webu a facebooku. Už teď je ale jisté, že na pořádnou zábavu se mohou stejně jako loni těšit nejen milovníci aut, ale na své si přijdou i dámy a děti. V Jiráskových sadech nebudou chybět dětské atrakce, těšit se můžete na živé koncerty nebo módní přehlídku. 

Loňský první ročník navštívily tisíce lidí

První ročník Víkendu Elegance se uskutečnil na začátku června 2022. A slavil nevídaný úspěch. Za celý víkend navštívily akci tisíce lidí, kteří obdivovali auta rozdělená do tří základních kategorií – auta předválečná, auta poválečná a kategorie supersport. K vidění byly opravdu raritní kousky. Některé z automobilů nebyly dosud v České republice nikdy vystaveny. Pozornost vzbudil mezi návštěvníky například Jaguar XK SS Lynx, který vlastnil i slavný americký herec Steve McQueen. 

Jedním z vrcholů programu byla spanilá jízda automobilů postupně představovaných hercem Petrem Čtvrtníček do historického centra Hradce Králové. Lidé tak měli možnost obdivovat přímo na Velkém náměstí paletu nádherných aut od roku 1921 až po současnost. Samotní návštěvníci Víkendu Elegance pak rozhodli o vítězích jednotlivých kategorií. V kategorii předválečných vozů zvítězil Zedel z roku 1921, hlavní cenu mezi poválečnými vozy přišel převzít majitel Jaguara XKSS Lynx a supersporty ovládl Aston Martin Vanquish Ultimate, jehož se na vyrobilo pouze 25 kusů. "Rozhodně nekončíme, věřím, že příští ročník přinese řadu novinek a nádherných vozů doplněných o bohatý doprovodný program,“ shrnul loni první ročník Petr Smola. Teď už je jisté, že druhý ročník se opravdu uskuteční: 15. a 16. září letošního roku v Jiráskových sadech. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Michal Fanta