Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

Technické služby kvůli klimatickým podmínkám omezily sečení trávy

27. 6. 2023

page.Name
Technické služby Hradec Králové (TSHK) vzhledem ke klimatickým podmínkám omezily sečení trávy ve městě. Tráva kvůli suchu a horku v posledním období příliš neroste, pracovníci TSHK proto zvětšili časové intervaly pravidelného sečení a zvýšili výšku sekání na osm centimetrů. Technické služby dočasně přesunou některé své pracovníky do týmu, který má na starosti zálivku stromů, květin, zavlažovací vaky a údržbu keřů či živých plotů.

Sečení trávy v Hradci Králové přechází do omezeného režimu. Sekat se nebude tak často a zároveň budou sekačky přenastaveny na zvýšen TSHK se tak rozhodly vzhledem k aktuálním klimatickým podmínkám. "Naši pracovníci tak zvětšili časové intervaly pravidelného sečení a zvýšili výšku sekání na osm centimetrů. Z důvodu zadržování vody stále zachováme při sekání metodu mulčování," informovaly TSHK na svém webu. 

Sečení trávy se ani v těchto dnech ve městě nezastaví úplně. "Seč se nyní zaměří zejména na oblasti s častým výskytem nežádoucího plevele a osin, které vadí pejskařům. Volné kapacity využijeme na posílení týmu, který má na starosti zálivku stromů, květin, zavlažovací vaky a údržbu keřů/živých plotů (zejména u výhledu do křižovatek)," uvedly TSHK, které na svém webu mají pro veřejnost i odpovědi na nejčastější dotazy související se sečením trávy

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: TSHK