Pondělí

15. července 2024

Nyní

22°

Zítra

21°

Svátek má

FOTO: Centrum plné uzavírek. Ulicí V Kopečku neprojedete čtyři měsíce

20. 7. 2023

FOTO: Centrum plné uzavírek. Ulicí V Kopečku neprojedete čtyři měsíce 0 snímků
Stavební ruch v samém centru Hradce Králové od začátku týdne ještě zesílil. K dělníkům, kteří pracují v Nezvalově ulici blízko vjezdu na Velké náměstí a těm, kteří přímo na starém městě pokračují v teplofikaci historického centra, přibyli další dělníci v ulici V Kopečku. Kvůli opravě kanalizace tam bude pro automobilovou dopravu ulice uzavřena až do konce listopadu. Vjezd i výjezd z náměstí je tak dočasně veden Mýtskou ulicí, kde kyvadlový provoz řídí semafory. Výrazné dopravní komplikace v centru města ale zatím tato uzavírka nezpůsobuje.

Pokud jste zvyklí jezdit do samotného centra Hradce Králové autem, měli byste se v těchto týdnech obrnit trpělivostí nebo zvolit jiný způsob dopravy. V oblasti kolem Velkého náměstí vás totiž aktuálně čeká hned několik dopravních komplikací. Už od konce června je v těsné blízosti příjezdové cesty na náměstí zcela uzavřená Nezvalova ulice. Konkrétně se jedná o úsek mezi Hradební a Komenského ulicí. Technické služby města Hradec Králové na místě opravují povrch vozovky. Pokud tak jedete na náměstí ve směru od Malšovic, musíte využít objízdnou trasu ulicemi Hradební a U Soudu. Objízdná trasa ve směru do Malšovic vede přes ulice U Kavalíru a Hradební. Hotovo by mělo být v Nezvalově ulici do konce srpna.

Už delší dobu pracují dělníci také přímo v historickém centru města, kde od dubna probíhá teplofikace Velkého náměstí a přilehlých ulic. Aktuálně se pracuje například v krčku spojujícím Malé a Velké náměstí nebo před historickou radnicí. Pro auta i chodce je pak kvůli pracím zcela uzavřena Klicperova ulice poblíž divadla. Všechna omezení by měla skončit do října. Díky teplofikaci historického centra bude možné připojit k dálkovým rozvodům tepla například všechny budovy Klicperova divadla, objekt historické radnice či bytové domy na náměstí.

K již zmíněným omezením se od pondělí připojila také kompletní uzavírka pro automobilovou dopravu v ulici V Kopečku, kde probíhá výměna vodovodní a kanalizační přípojky. Veškerá automobilová doprava na náměstí i z náměstí proto aktuálně vede kyvadlově přes Mýtskou ulici. Výjezd z náměstí ulicí V Kopečku bude uzavřen až do konce listopadu. Uzavření ulice V Kopečku pro auta kvůli aktuálním pracím může být také jakousi zkouškou budoucnosti, neboť hradecká radnice uvažuje o tom, že by se ulice V Kopečku v budoucnu stala pěší zónou.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Tomáš Kulhánek