Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Radnice chce novou cestu k areálu DTJ otevřít o půl roku dříve

19. 7. 2023

page.Name
Město Hradec Králové by chtělo nyní budovanou silnici k tenisovému centru DTJ na Pražském Předměstí otevřít o půl roku dříve, již v září či v říjnu letošního roku. Silnici za 34,4 milionu korun bez daně město začalo stavět letos v březnu, řekl dnes novinářům náměstek primátorky pro investice Lukáš Řádek (TOP 09). Celé dílo by mělo být hotové v únoru 2024.

Hlavní částí investice je vybudování 350 metrů dlouhé asfaltové cesty místo původní panelové a z části šotolinové komunikace. Stavbaři nyní cestu asfaltují, hotová by měla být do konce července. "Chtěli bychom trochu ulevit řidičům a dát jim možnost komunikaci využívat. Rada města proto schválila dohodu se zhotovitelem o možnosti předčasného užívání komunikace," uvedl Řádek. Předčasné užívání bude povolovat stavební úřad.

Stavbaři také v oblasti budují novou cyklostezku, která naváže na podjezd pod Rašínovou třídou a bude pokračovat podél Labe směrem k tenisovému areálu, kde se napojí na cyklostezku k vodní elektrárně Hučák. U DTJ také stavbaři postaví parkoviště s 64 místy, dalších 24 míst bude podél cesty. Součástí stavby jsou i stavební úpravy na čtyřproudé Rašínově třídě a ve Veverkově ulici, z nichž se k areálu DTJ přijíždí.

Hlavní chystanou investicí v Hradci Králové do silnic je přestavba křižovatky Mileta na silničním okruhu za více než půl miliardy korun. Jde o společnou investici ŘSD, města a kraje. Nyní pokračuje tendr na stavební firmu, vlastní práce by měly začít v roce 2024.

ČTK