Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Schodiště Bono publico bude od 17. července na měsíc uzavřené

11. 7. 2023

page.Name
Schodiště Bono publico v centru Hradce Králové čeká plánované letní čištění s výmalbou a nátěrem schodů za zhruba 470 tisíc korun. Od pondělí 17. července proto bude historické schodiště, které prošlo v letech 2017 až 2019 velkou rekonstrukcí, na celý jeden měsíc uzavřené. Lidé budou pro přístup na Velké náměstí z Komenského ulice muset využít nedaleké Gočárovo schodiště nebo schodiště u zpívajících stromů. Památkově chráněné schodiště Bono publico se znovu otevře v sobotu 19. srpna.

O plánovaných pracích dnes informovaly na svém webu Technické služby Hradec Králové. "Schodiště Bono publico, které prošlo mezi lety 2017 až 2019 rozsáhlou rekonstrukcí za více než 26 milionů korun, čeká plánované letní čištění s výmalbou a nátěrem schodů. Historické schodiště v centru Hradce Králové bude dočasně uzavřeno od 17. července do 18. srpna 2023. Celková cena údržby vyjde na téměř 470 tisíc korun včetně DPH," uvedly technické služby. 

Z Komenského ulice se na Velké náměstí dostanete během měsíční uzavírky buď přes schodiště Gočárovo schodiště, které končí u kostela Nanebevzetí Panny Marie, nebo přes schodiště u zpívajících stromů, po kterém dojdete ke krajskému úřadu na Pivovarské náměstí.

Nátěr přitom není jediným úkonem, který Technické služby Hradec Králové na schodišti tento rok zajistily. Na památce už proběhla například revize osvětlení a ozvučení. Letošní kontrola otestuje i speciální systém elektroosmózy proti vzlínání vody.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Hynek Šnajdar